Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám elérni, hogy ne...

Hogyan tudnám elérni, hogy ne hajtogassák fel a szélvédőtörlőm, be a visszapillantó tükreimet?

Figyelt kérdés

Alapvetően egy panelsorban lakok, ahol kevés a parkolóhely. Ha az ember 18 óra után ér haza, szinte esélytelen, hogy rendes helyet találjon. Én alapvetően egy 2OO2es Renault Twingot hajtok, szóval nem egy óriási autó. Beférek olyan helyekre, amiket mások esetleg már nem tartanának elég nagynak.


A helyzet és probléma lényege azonban, hogy akik közé beállok, néha úgy gondolják, nekem nem kellett volna odaállnom, és hogy a nemtetszésüket kifejezzék felhajtják a szélvédőtörlőm és behajtják a visszapillantó tükreimet. Nekem meg sem fordulna a fejemben, hogy más autójához érjek, akármilyen rosszul is sikerült parkolnia, és bevallom nem tetszik, hogy más piszkálja az autóm.


Valakinek van megoldása, mit tehetnék, hogy ne tudják behajtani a tükreim, felhajtani a szélvédőtörlőm? Valahogy kifixálni őket, vagy bármilyen ötletre nyitott vagyok... Én sem szívesen állok be a kis helyekre, én is inkább normális helyre parkolnék, de féltem az autómat, és ez az egész kialakult helyzet felettébb kellemetlen, heti 3x így találni az autómat... segítsetek kérlek.



2020. febr. 23. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Neked kis autód van, rövid ajtóval, könnyen ki tudsz szállni.

Aki mellellé parkolsz, annak valószínűleg nagyobb az autója, hosszabb ajtóval, és nem tudja kinyitni rendesen, úgy kell befűznie magát, hogy be tudjon szállni.

Szerintem máshova kell parkolnod, hogy ebből ne legyen gond.

2020. febr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%

Ha ilyet észlelsz, lemész és megmondod neki ha még egyszer hozzányúl, szilánkosra töröd a kezét, ha ez nem elég akkor lecsavarod az illetőt.


Semmiféle módszer nincs ahelyett hogy oda állj és elzavard onnan.

Amerikában szerencsére bevett szokás hogy kérdezés nélkül rálőnek az ilyenekre, itthon meg marad a pofozkodás.


Mégis mit vársz? Nehogy már még Te tegyél szívességet? Ha keresztben állnál akkor megértem, de ilyen helyzetben pusztán emberi idiótaság ez az egész, annyira elfajzott az autózás, hogy szarásig van kocsival a Föld.

2020. febr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Jobb lenne ha nem centiznéd be magad olyan helyekre, amiket a többség ezek szerint már neccesnek tart. Ők is csak az autójukat féltik.

A tükröket meg szerintem ne fixáld, mert úgyis megpróbálják majd behajtani. Így csak behajlik és nem lesz semmi baja, ha kirögzíted akkor viszont le fog törni.

2020. febr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Ha ennyire pici helyre állsz be, akkor hajtsd be te a tükröket


Mondjuk az ablaktörlő lapátot nem értem miért hajtják fel

2020. febr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
Az ablaktörlőt azért hajtják fel, hogy ne fagyjon oda neked reggelre és ne kelljen kicserélni, észlény. A visszapillantő tükröt is megköszönhetnék, hogy behajtják, ha már te elfelejted
2020. febr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5 Nyár közepén is a fagy ellen védenek? Az meg mindenkinek a saját döntése hogy behajtja-e a tükreit vagy sem..


A többieknek köszönöm a válaszokat.

2020. febr. 23. 21:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy időben én is laktam ilyen helyen. De pont az ilyenek miatt béreltem külön garázst.

Igen, tudom, általában erre az a kifogás hogy nincs. Nekem sem a ház mellett volt, hanem jó 1,5 km-nyire. Reggel is, délután is jó tempójú negyed órás gyaloglás várt rám minden nap. De inkább bevállaltam, minthogy más piszkálja az utcán autómat.

A tükröt én mindig behajtom magamnak, ha csak 10 percre is utcán parkolok és jó nagy hely van akkor is. Így talán kisebb az esély, hogy valami észlény megrongálja, nekimegy, leviszi. Igaz, eddig mindig olyan autóim voltak, aminknél egy gombnyomás a csukás és a nyitás is. Azoknál egyszerű megoldani.

Szóval ha mindenképp ott fogsz parkolni, akkor én becsuknám magamnak a tükröket. Csak azért is csak nem hajtják ki! Az ablaktörlőkre nem tudom mi lenne a jó megoldás. De még örülhetsz hogy nem lopják le a lapátokat.

2020. febr. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem szeretnék végig dörgölőzködni a koszos autódon, mert te rám parkolsz.

Lehet, hogy vinné a tükröd a másik autó, annyira ráparkolsz.


Amig nem töri le valaki, meg nem présel krumplit a kipufogó csövedbe, addig nincs gond!

2020. febr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Akkor te járj végig, és csináld meg ugyanezt mindenkivel, aki irreálisan nagy helyet hagy a másik autó mellett parkolásnál vagy két autónyi helyet foglal el. Lehet pont az ilyen hajtogatók is ilyenek. Ha mindenki tudna értelmesen parkolni, neked se lenne ilyen gondod. De egyesek meg sem próbálják...
2020. márc. 2. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!