Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van ennyi taxi Budapesten?

Miért van ennyi taxi Budapesten?

Figyelt kérdés

Éjszaka buliztunk és kivételesen nem rúgtam be annyira, amennyire általában szoktam. Nem is ez a lényeg, de feltűnt, hogy nagyon sok taxi volt az utakon és köztük nagyon sok fiatal.


Mi ennek az oka? A sok turista és ezzel együtt a jó kereseti, lehúzási lehetőség? Vagy már nem akarnak dolgozni, tanulni az emberek és elmennek szégyenérzet nélkül ilyen társadalmi szempontból megítélt alantas munkára? Vagy mindig ennyi taxi volt?



2020. febr. 24. 05:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem lenne rá igény és nem lehetne belőle megélni akkor nem lenne, hidd el.
2020. febr. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Annyi taxi van volt lesz amennyi a kereslet ra. Minezen a bonyololult?

Mi az h alantas munka? Oregem, ilyen nem letezik, nagyon rossz az ertekrended.

2020. febr. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Alantas munka???

Te biztos olyan sokat tanult , 3 nyelvből is papirt szerzett nagy senki vagy ?

Élhetetlen barom.

2020. febr. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
Mert sokuknak menő 1000-el hajtani, figyelmen kívül hagyni a szabályokat. Mint akik életmentést végeznének...
2020. febr. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden nagyvárosban sok taxi van. Mivel van rá igény.


Miért lenne alantas munka a taxisofőrködés?

2020. febr. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Elment személyeskedésbe a dolog, holott nem én gondolom úgy, hogy alja munka. Egyszerűen ilyen a társadalmi megítélése.. mint "bunkó taxisok", "csak tekergeti a kormányt"... stb.

Egyszerűen csak feltűnően sok volt éjszaka és mintha 10 éve nem lett volna ennyi..

De akik válaszoltak, akár taxisok akár nem.. elég bunkók voltak. :D Szval éljen a bunkó stílus, azthiszem nem csalódtam az országban..

2020. febr. 24. 10:33
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Szep, még probalod megmagyarazni es eloveszed a magyarozast / orszagozast is... veled van a baj hogy altalanositgatsz es ezt a taxis aljasozast is terjeszted. Attol h ugy allitod be h “a tarsadalom megitelese szerint” ugyanolyan karos a szoveged mintha azt irnad “szerintem”

Nem baj h nem erted nem is szamitok ra

2020. febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Egy beképzelt , öntelt hülye a kérdező.

Pedig nem vagyok taxis sem.

2020. febr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Hétvégén talán azért is több a taxi, mert sokan elmennek bulizni és úgy döntenek, taxival mennek haza, hogy ihassanak. Elvégre, sok társaság menne kocsival, ahol lennie kellene egy embernek, akinek végig józannak kellene maradnia, így nem ihatna. Úgy meg nem buli a buli, szóval marad a taxi :)

Pesten egyébként én is taxival közlekedem, ha a városon belül megyek valamerre. Vidéki vagyok, hozzászoktam ahhoz, hogy erre-arra el tudom magam navigálni kérdés nélkül, de a fővárosban nem boldogulok. Hogy ne kószáljak, taxit keresek és azzal megyek. Számomra ebből a szempontból nagyon hasznos és gondolom, sokan mások is így vannak még vele. Idősek, külföldiek, stb...

Véleményem szerint a taxisofőr nem aljamunka. Ha mindenki csak olyan helyre menne el dolgozni, amit a társadalom nem ítél el, akkor nem lenne munkaerő. Elvégre, aki irodán van, nem szeret dolgozni. Aki gyárban, az se. Akinek diplomája van, tuti csak mereszti otthon a hátsóját és a szülei tartják el. Minden szakmának megvan a negatív megítélése.

2020. febr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Külföldi fórumon is elküldenek melegebb éghajlatra, ha általánosítasz vagy ok nélkül sértegetsz/lenézel komplett embercsoportokat a származásuk vagy a munkájuk miatt.
2020. febr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!