Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rover 75 vélemények?

Rover 75 vélemények?

Figyelt kérdés
Nincs Rover 75 -os ismerosom. 2004 bol vagy 2001-ből venném, feltétlen dízelre esküszöm szívesen fogadok bármilyen hasznos tanacsot tippeket, mire figyeljék mennyire faj fenntartani? 2.5 már nekem nagy max 2.0 kell ;)

2020. febr. 25. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem véletlen az, hogy kevés Rover fut az utakon.

Kb annyi az előnye is, hogy ritkán látható "különc", cserébe sokat kell szervizelni.

Az angolok nem tudnak, de lehet nem is akarnak tartós autókat építeni, sem a Rover, sem a Jaguar nem arra készült, hogy tizenévesen is mrgbíthatóan működjön, valamiért még az angolok sem büszkék már rájuk (valamikor ez nem így volt)

2020. febr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 D. Brasco ***** válasza:
43%
Arra figyelj,hogy nehogy pénzt adj ezért a szarért!
2020. febr. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 900 ezerért hírdették kb egy hónapja mostmár 600 csak vigyem :D gondoltam 500 rá lealkudom és hozom, de ha ilyen szervízigényes,akkor nézek más autót köszönöm szépen nektek! ;) adtam a zöldeket
2020. febr. 25. 17:02
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Nem csak, hogy szervizigényes, de még veszettül rohadnak is.

A benzines roverek motorja meg egy külön művészet. Angolok egyszer összerakták, de azt már újból nem rakja össze senki.

(egy csavar fogja a hengerfejet, meg a főtengelyt is....mindezt aluminiumból)

2020. febr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az igen :D Köszönöm neked is :D Hűha az komoly :D Nem gondoltam volna :D
2020. febr. 25. 18:45
 6/10 anonim ***** válasza:
1.6-os Roverek teljesen rendben vannak (igaz honda meg talán bmw blokkos) de azok jók. Többiről nem tudok sajnos nyilatkozni, azokkal nincs tapasztalatom.
2020. febr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is ;)
2020. febr. 28. 00:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés ugyan, de egyik haveromnak ilyenje van, én már vezettem is.


Valóban ritka típus, és nem sok embernek volt szerencséje ezáltal hozzá, ennek ellenére mindenki olyan nagyon jól tudja, hogy ezek betegágyak, meg nem szabad megvenni őket, mert ezt hallották valakitől, de még élőben ilyet nem láttak. Én, aki pedig vezetett is ilyet és látom, hogy ismerősömnek kb. 4 éve megvan, más a véleményem róla. Te meg eldöntöd, hogy néhány gyk-s “ezt hallottam róla” véleményre hallgatsz, vagy keresel egy olyat, aki tényleg látott már ilyet.


https://www.youtube.com/watch?v=pKZLd8Mb-yY


Ez egy pár hetes vidi, viszonylag aktuális. A Speedzone egy elég jó csapat, én adok az ő véleményükre is. Érdekes módon beszél róla a videó második felében, hogy nem egy rossz autó, és egyáltalán nem horror a fenntartása.


Akkor amit én tudok ismerősömtől: költött rá az évek alatt, de nem annyit, mintha egy BMW-je lenne, cserébe egyedi az autó, nem jön vele szemben még egy ilyen az úton, és sosem volt még ennek ellenére olyan, hogy heteket kellett volna várnia alkatrészre, mert nem volt hozzá. A szerelők azért szoktak lebeszélni erről, mert nagyon sokan a két perces semmiség munkákból akarnak meggazdagodni, és egy olajcsere is néha nehezükre esik, legalábbis én ezt tapasztaltam a környéken. Ők azt szeretik, ha faék egyszerű autót viszel hozzájuk, amit fél órán belül összegányolnak, odanyomják a számlát, aztán viszlàt. Ezzel azért kicsit dolgozniuk kell, való igaz. Apróbb elektromos probléma előfordulhat, de nem olyan, ami horror lenne, és az út szélén sem hagyta még ott sosem eddig, bár ez bármilyen autónál előfordulhat, akár németnél is, vagy japán autónál, ha nem kapja meg az alap szervizt.

Azt nem mondanám, hogy feltétlen egy napi használatos autónak való, bár haverom annak használja, de egy hobbiautónak, vagy ha havinta pár alkalommal mész valahova nem városon belül, akár jó is lehet, persze nagyon meg kell nézni milyet veszel, ha emellett döntesz, mert az igaz, hogy mellé lehet nyúlni, főleg ilyen 500 környékén. Olyan 800 körül már jó állapotúakat láttam. Ja, és a 2.0 dízelt dícsérik, a haveromé is ilyen, asszem a korabeli 3-as BMW-ben is ez a motor van, mert akkoriban a BMW birtokolta a Rovert. Csak aztán a sztereotípiák, amiknek részben volt alapja, részben túlzások voltak, bedöntötték a céget.

2020. júl. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8#

Azt a videót akkor láttam, amikor feltették, és azt észre kell venni, hogy a tesztelt autó nem egy átlagos darab, alig volt használva, állt a garázsban, és törődtek vele.

Van olyan is, de nagyon ritka, a használt autó piacra inkább a másik véglet a jellemző.

Nekem sincs semmi bajom a Speedzone-s csapattal, de azért őket is a helyükön kell kezelni, illetve olvasni a sorok között.

Náluk is van reklám, amivel semmi gond, ők is penzből élnek, de pl más források már rávilágìtottak arra, hogy pl a káresemény lekérdezés sem biztos, hogy tuti segítség, és azért az nem kevés pénz, ha több autót is lekérdez valaki.

És vannak tesztek, amikor nem csak az adott autóról illene beszélni, hanem azon túl az átlagos kínálatról is szót ejteni - voltak erre jó példák, de a Rover tesztnél leragadt Göbi a tesztelt darabnál, ami kétségtelenül jó állapotban volt, elnosztalgiázott vele, de arról nem nagyon beszélt, hogy kb mire szamíthat az, aki most szeretne vásárolni Rover 75-öst.

2020. júl. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8 vagyok. Ja, az a káresemény lekérdező szerintem is egy baromság, ez az egy, ami nem tetszett a Speedzone-ban. Én ehelyett a sima rendszámos lekérdezést választanám, az ráadásul ingyenes. Ezért is szoktam én is olyan autót nézegetni régebbiek kozül, amelyiken nincs kitakarva a rendszám (amelyiknél ki van, azt nem is érdemes megnézni sem), és látszik a kezdőbetűből, hogy korabeli rendszám, nem pesig ilyen frissen behozott N, R, S stb. kezdetű. Azoknál is van műszaki vizsga fotódokumentáció és a km óra állása is látszik, szóval a lényeges dolgok kiderülnek.
2020. júl. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!