Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eddig járt a simson most...

Eddig járt a simson most miért nem?

Figyelt kérdés

simson s51-ről van szó.

Egyik napról a másikra úgymond beadta az unalmast.

Eddig úgymond "fika" alig látható szikrája volt, de ment a motor.

Most már arra jutottam, hogy kicseréltem majdnem mindent a gyújtásban, gyújtótekercs, kondenzátor, egy gyújtáskapcsolót is cseréltem. A gyújtástól feljövő kábelköteg is új már.

Így ezek alkatrészek cseréjével irgalmatlan jó szikrát produkál, sötétlila, bosch gyertyával.

Az előgyújtás 1.6mm.

Benzint kap, kompresszió jó, nemrég tettem rá 60-as hengert, kb 1400 km van a motorban.

Szivatóval, nélküle nem indul.

Ha kipörgetem a benzint a karterből gyertya nélkül majd visszacsavarom a gyertyát nem indul sehogy se.

Valami ötlet?


2020. febr. 25. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyertyát nem cseréltél? B#szd ki azt a bosch-t belőle, azonos hőértékű NGK-t bele.

Az előgyújtásnál ne a gyári értéket nézd, mivel a henger sem gyári. 1.8-2mm között próbálkozz vele, de ez a része totózós.

Ja és az előgyújtás a felső holtpont ELŐTT legyen.

2020. febr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Felső holtpont előtt van igen. Próbálkoztam egy ngk b8hs gyertyával is de nem lett jobb azzal sem.
2020. febr. 25. 19:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Megszakítós? Mert akkor azt is cseréld. Benzines a gyertya mikor kiveszed?
2020. febr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Trafót cserélted? Az képes olyat játszani, hogy kint gyönyörű szikra, bent nyomás alatt meg semmi. Egy próbát megérne.
2020. febr. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat trafót még megpróbálom. Ha van esetleg másik ötlet meghallgatnám
2020. febr. 25. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!