Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 3.5 millióért új autó, vagy 2...

3.5 millióért új autó, vagy 2 millió körüliért használtat?

Figyelt kérdés

Én semennyire sem értek az autókhoz, az sem biztos hogy majd a jogsim meg lesz elsőre, de olyan helyre költözöm ahol nagyon jól jönne a kocsi...


De én utasként is csak annyiszor ültem autóba, hogy azt még a 2 kezemen meg tudom számolni.


És sosem érdekelt a téma.


Mivel nem értek hozzá, ezért én lehet, hogy szívesebben vennék teljesen új autót majd.


Ennyi pénzért lehet venni 90 lóerős logant, cliot, swiftet, ignist... 2019-est, 2020-ast.


Néhány ismerősöm azt mondja, hogy jobbakat lehet venni 2, 2.5 millióért használtan...


Ez igaz?


Mert azért az a + 1, 1.5 millió máshova is tudna menni, bőven.


2020. febr. 26. 22:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Első kocsinak a 2 milla az nagyon maximum. Inkább 1-1.5 milla.
2020. febr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
23 éves vagyok, összes félre tett pénzemet egy autóra költöttem 3 milliót, BMW 530d e60 , ez volt minden vágyam, v ehettem volna 4 millióért új autót, Suzukit, vagy bármit, de mégis megvettem ezt az autót, és megváltoztatta az életem, tehát az a kocsid vedd, ami a szíved mélyén szeretnél, mert arra fogsz költeni, szeretni fogod, és ha kicsit önbizalom hiányos is vagy, megfog változni az életed, egy percig nem bánom hogy megvettem, és igen, sokat költöttem rá, de szeretem.
2020. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Honnan volt annyi pénzed?
2020. febr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Baromi jó tanács hogy minden pénzét autóba költse.

Ez csak egy “tárgy”.

Persze fontos átgondolni, hisz az életeddel játszol ha valami gányolt fost veszel, vagy szarsz a karbantartásában.

Hisz egy autót nem megvenni drága, hanem fenntartani.

Ha az a szempont, hogy megmutasd te vagy a jani akkor vegyél valami öreg prémiumot ennyiért, de akkor legyen pénz banánra is.

Ha meg nem kell a presztízs és a nagy erő akkor valami 100 ló körüli szívó benzinest vegyél. Minél fiatalabb minél kevesebb kmrel.

Persze ez nem garancia, hogy nem lesz befürdés, de kisebb az esély mint egy újonnan behozott 15 éves 320d-vel amiben “csak 150e km van” “csak pályán használta az öreg orvos házaspár”

2020. febr. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy mire kéne az autó, hányan ülnétek benne általában, mekkora csomagtartó kell, merre járnátok vele (város, országút, autópálya).

Szerintem 3,5 misiből már azért van merítés az olcsóbb autókból. Fiat Tipo, Suzukitől a Swift, Ignis, Baleno, Daciatól Logan és Sandero (úgy láttam, hogy most kaptak új, 100 lovas, LPG-s motorokat!), Renault Clio. Egyikről sem mondanak rosszat a tesztek. Én újat vennék, persze ha valaki nagyon ért az autókhoz akkor biztosan lehet használtat is kifogni jó áron olyat, ami összességében jobb autó, mint amiket felsoroltam. Csak hát ez komoly utánajárás, hozzáértés és szerencse kérdése.

2020. febr. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nekem nem fontos a presztizs, csak ne legyen agyonrozsdásodva, ha már használt akkor legyen 100LE körül legalább, szerintem ennyi pénzért (2, 2.5 millió) azt is kiköthetem, hogy 100,000 km alatti legyen és hogy ne legyen 12-14 évnél semmiképpen sem öregebb... Nem kell prémium márka.

Nekem az álom autóm a dodge challenger, de csak a külseje és a hangulata miatt... A 2019-est nagyon eltalálták.

De olyanom nem lesz soha.


Van konkrét tippetek, márkát és típust illetően?


Napi 2* 55 km-re kell, heti 5-6 napban...

2020. febr. 26. 23:41
 7/16 A kérdező kommentje:

#5. Újakból én is ezeket néztem, de ha tudnék venni teljesen müködőképes használtat, 2.5-ből az mégjobb lenne...

Állitólag egy autó csak azért mert használt és mert pár évvel régebbi, lehet ennyivel olcsóbb, úgy hogy nagyjából ugyanezt tudja.

Nekem ezej nem jelentenek gondot...


Viszont az új autónál ott a biztonság érzet, hogy egyhamar nem fog benne elromlani semmi... Ismerőseim szerint ez nem igaz. Szerintük ugyanannyi arra az esély.

Nekem ezt nehéz elhinni.

2020. febr. 26. 23:47
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja, és főleg autópálya.
2020. febr. 26. 23:48
 9/16 anonim ***** válasza:

En a helyedben vadonat uj autot vennek de csak olyat ami megbizhato, pl toyota, honda, opel, VW, stb

Pl olvasol nepiteletet hogy melyiknek milyen az ertekelese egy tegyuk fel megtetszik egy kisauto, es tudod is hogy egy kisauto hosszu tavon is meg fog felelni akkor azt vennem.

Hasznalod legalabb 10-15 evig es igy jobban jarsz mint hasznalt autoval aminek lehet lesznek gondjai nehany ev mulva.

Annak semmi ertelme hogy kis autot veszel ujonnan de 3 ev mulva el kell adnod mert nagyobbra lesz szukseged. Sokat buksz az aran.


A lenyeg hogy megbizhato autot vegyel es hosszu tavon hasznald. Tartsd karban es nem lesz vele gondod. Toyotak nagyon jok, honda is jo, VW, Opel es barki barmit mond a Ford is jo, legalabbis a csaladunkban megfordult par es nem volt veluk baj.



Nekunk sajnos nem volt penz ujra ezert 2 eveset vettunk de ugy nez ki mint az uj es rendszeresen szervizeltek az autot.

Mi karbantartjuk es mivel megbizhato autot vettunk ezert nagyobb gond nelkul tudjuk hasznalni akar 10-15 evig.


Vettunk egy oregebbet is. Szerencsere nincs gondja de hamarosan kell feket cserelni a szerelo szerint.

Ahogy telnek az evek eselyes hogy kell majd rakolteni ugyhogy hosszabb tavon lehet nem eri meg es persze nem is nyujtja ugyan azt a kenyelmet mint a masik autonk.

2020. febr. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én biztos hogy újat vennék.

Neked mire van vagy lesz pénzed azt neked kell tudni.

DE a használtnál mindíg ott van hogy valamiért csak eladja, még ha akármilyen jó is lenne az az autó.

Tehát miért ad el valaki fiatal autót?

Nálunk a rokonságban azért adták el mert nem volt jó, nagyot csalódtak az új autóban amikor megvették.

Kis szerencsével egy új autó normál használat mellett 10 évig nincs gond vele. De egy használt az meg lutri.

2020. febr. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!