Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hibára utalhatnak még...

Milyen hibára utalhatnak még a következő tünetek?

Figyelt kérdés

Egy Astra G Bertone kupé a beteg. 2.2 16v


Meleg motornál, nagyobb, folyamatos gázadás mellett megtorpan, fullad az autó. Majd hirtelen megindul és megint fullad.

A motor tavaly fel lett újítva, szinte minden ki lett cserélve elöl. EGR rendben. Le vett csatival is csinálja.

Ami érdekes tünet, ha tele tankolom az autót, akkor egy darabig hibátlan. Elmegy úgy harmad, vagy fél tank, megint kezdi. Arra is gondoltam, hogy rossz benzint sikerült kapnom a kúton, de ezt kizártam, mert lefogyasztottam és tele tankoltam máshol. Egyébként, csak 100-ast kap.

Gyertyákat cseréltem. Benzinszűrőt ma fogom cserélni, de szerintem nem az lesz. Ha el van már tömődve, akkor folyamatosan fennáll a hiba és romlik nem? Nem csak melegen, fél tanknál... Legalábbis nem gondolnám, de nem értek hozzá annyira.

Gyújtás lehet? Vagy benzinpumpa?


Akinek volt ilyen hibája, mi volt a megoldása?


Köszönöm előre is a válszokat!



2020. febr. 27. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Vedd le a tankot és takarítsd ki.

Nekem hasonló problémám volt, igaz ez dizel.

Fél tank alá esett és már akadozott, elment az erő belőle szóval szarul ment. Tele tankkal semmi baj nem volt.

Egy csomó trutymó volt benne és hol eldugult hol meg nem.

2020. febr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 D. Brasco ***** válasza:
En mondjuk elso körben kiolvasnám a computert,meg mielott barmit a vakra megbontok meg kicserelek.....
2020. febr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Első, köszönöm. Tervben van ez is. Most újítom fel a futóművet is, az üzemanyagrendszer az egyetlen, ami érintetlen, mióta nálam van. Csak a szűrőt cserélgettem, de patikára akarom tenni az autót. Tavasszal teljes lakat, alváz és üregvédelem, utána teli fényt kap és a végére értem. :D
2020. febr. 27. 15:06
 4/4 A kérdező kommentje:
D.Brasco, persze ki lesz olvasva, csak nem jutottam még el szerelőhöz, és úgy gondoltam, ha néhány ezer forintos tételekről van szó, amit én is meg tudok csinálni, inkább megcsinálom, mielőtt nagyobb összegeket hagynék a szerelőnél.
2020. febr. 27. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!