Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó fenntartása napjainkban!...

Autó fenntartása napjainkban! Ti, hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Módszereket, tippeket, ötleteket várok tőletek. Arra vagyok kíváncsi, hogy milyen módon tud ma az ember normális körülmények között fenntartani egy autót, legyen az egy régi Swift vagy a legújabb Mercedes. Természetesen a két véglet között érdekes a dolog. 😁😁 Köszönöm a válaszokat!

2020. febr. 28. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én úgy, hogy dolgozom és ha van valami vele, elviszem szervizbe. De szerencsére nincs vele semmi baj, mert jó technika.


Miez a kérdés amúgy?!

2020. febr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én úgy, hogy állja a cég, adja az autót, fizeti az üzemanyagot és minden felkerülő költséget. Magánhasználatra is.
2020. febr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én nem fenn, hanem lenn tartom a garázsban
2020. febr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem értem mire gondolsz. Eljárok dolgozni. Ha összegyűlik egy autóra való megveszem. Ugyan így a fizetésemből fizetem az üzemanyagot, adót, biztosítást, autópálya díjat, szervizt egyebeket. Milyen más tippre, ötletre gondolsz?
2020. febr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az autózással kapcsolatos szokásokra vagyok kíváncsi általában. Hogyan csinálja a magyar? Rendszeresen karbantart valóban? Tehát akkor cseréli a dolgokat amikor kell? Vagy megvárja, hogy tönkre menjen, aztán majd lesz valahogy? Vagy a pénzt már eltette rá? Vagy csak megveszi az autót használja még megy, aztán jöhet a következő?
2020. febr. 28. 19:00
 6/12 anonim ***** válasza:
A magyar ?
2020. febr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen. A Magyarországon élő magyar állampolgár. Nem a japán, aki akkor is cseréli az olajat évente ha nem ment 10.000 km-t, vagy a sváci ahol a szervíz statisztikák szerint meg az átlagosan 100.000 kilóméterenkénti hajtóműolaj csere.
2020. febr. 28. 19:05
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom hogy minden magyar hogy csinálja abban se vagyok biztos hogy ugyanúgy mindenki mert magyarul beszél, de alapvetően megveszem a kocsit olajat 10ezrenkent cserelek azt végülis más nincs mert japán autót veszek és 120e kmnel az első gyertyacsere amikor aktuális lesz eladom.

Fékbetét csere van még, ha elkopik meg 1-2* valtoolaj csere bár a mostaniban nem merem kicsereltetni.

2020. febr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

Magyarországon nem jellemző az hogy akkor is viszik az autót átnézetni elővigyázatosságból, ha egyébként problémamentes a futómű, fékek mondjuk.

A legtöbben még akkor is használják az autót amikor baja van, mert nehogy már villamossal kelljen a melóba eljutni, és emiatt hamarább felkelni, tipikus idióta felfogás.

Nőkről meg el sem kezdek írni, mert reggelig be sem fejezném.

2020. febr. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan mire gondolsz, én úgy csinálom, hogy szervízkönyv szerint megy a kötelező karbantartás, minőségi anyagokkal, ha esetleg valami más is csereérett, akkor kap valami jobbat a kocsi. Pl. egyik toronycsapágy elkezdett morogni, plusz már a két első lengéscsillapító is kezdett folyatni, ment bele az ültetés. Koptak a nyárigumik jött a 2" nagyobb felni új gumikkal stb. Szóval patika állapotú az autó
2020. febr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!