Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek ez így rendben lenne?

Szerintetek ez így rendben lenne?

Figyelt kérdés

Van az ismerősnek egy 13 éves fia,aki nagyon jól tanul stb

Van kint vidéken egy házuk,nagypapájának van egy robogója,és azt mondták nekem,hogy a gyereké lett a robogó és most ő használja, tulajdonképpen nincs jogosítványa de ez egy forgalom mentes övezet,vagyos néha vannak autók de 3-4 óra alatt eljön 5 kocsi,szinte semmi.



Kérdésem az,hogy ez biztonságos?

Nem lesz ebből bajuk?



2020. márc. 1. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Ha nincs forgalom (ahogy írták), rá lehetne fogni, hogy talán biztonságos. DE! Mivel akkor is közút, még ha évente megy arra egy autó is, ha egy rendőr elkapja, elég rendesen megrángathatja érte. Közúton csakis jogosítvánnyal, érvényes papírokkal, előírt felszereléssel közlekedhetne.

Másik: attól, hogy a gyerek jól tanul, nem biztos, hogy a közlekedésben is kiváló lesz.

2020. márc. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Ha amúgy ismeri a szabályokat és tudja a kezelni a motort, akkor nem veszélyesebb, mint jogosítvánnyal. Akkor lehet gond, ha egy rendőr igazoltatja vagy ha balesetet okoz.
2020. márc. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Nem, egyáltalán nem az, pláne motorral.

Tegye le a jogsit, hogy legalább egy egész halovány fogalma legyen a közlekedésről, aztán kapjon motort.

2020. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lesz bajuk, amikor balesete lesz, vagy megálltja egy rendőr.


Faluban ezt akár meg is úszhatják, de a vagány faterként kétszer rákérdeznék magamban, hogy jó döntés-e.

2020. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem forgalom függő.

Magán területen (kaputól a kert végéig) azt vezet amit akar (akár kombájnt is), jogsi nélkül is.

Ha kint a faluban gyakorol, balesetet okoz, (vagy elesik, és csak ő sérül meg), hatósági inézkedésre van szükség (rendőr vagy mentő) akko fel lehet kötni a gatyát, és ki lehet nyitni a pénztárcát.

Egyáltalán nem biztonságos.

2020. márc. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem!

Nekem is ez a véleményem!

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt!

Ment a zöld pacsi

2020. márc. 1. 19:44
 7/7 anonim ***** válasza:
30%
11 éves koromtól 17 éves koromig motoroztam Simsonnal, úgy hogy sose volt AM kategóriás jogsim. Senki se állított meg. Mondjuk egy eldugott kis faluban volt ez.
2020. márc. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!