Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gyári szerviz cseréltetni...

A gyári szerviz cseréltetni akarja azokat a gumikat, amikben bőven benne van még 1-2 szezon. Megtehetik?

Figyelt kérdés
Bőven a kopásjelző szintje fölött van a barázda mélysége a gumiknak és még nem is öregek, de szerintük cserélni kell mind a négyet. A kerekek náluk vannak letároltatva, az ügyintéző azt mondta, hogy így megtagadják a visszaszerelést amíg nem veszek (természetesen náluk) új gumit, mert nem vállalják a felelősséget. Tehetnek ilyet? Vagy van jogom azt mondani, hogy rakják csak fel, a felelősséget én vállalom (nyugodt szívvel, hiszen a gumik hibátlanok)?

2020. márc. 3. 22:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek a gumik és mire hivatkozik a szerviz?
2020. márc. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
4 éves a szett (Continental contipremiumcontact 5). Azt mondják, hogy már a kopás érték alatt van, így nekik kötelességük szólni és nem tehetik vissza a gumit. Hiába mutattam nekik, hogy még a kopásjelző fölött vannak milliméterekkel, nem érdekelte őket. A sablon szerint cserélni kell és kész. Én viszont ezeket a méregdrága és jó gumikat nem szívesen dobnám el...
2020. márc. 3. 22:16
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Akkor ne veluk szereltesd vissza. Elhozod, es kb. barmelyik szervizben tuti h. olcsobban felteszik oket, ha tenyleg rendben vannak.
2020. márc. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Egy fényképekkel illusztrált bejegyzést megér a vásárlók könyvébe.
2020. márc. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Beviz Elek ***** válasza:
68%

#4

Arra várhatsz, nem fogja kinevettetni magát. Így az ismeretleneknek fénykép nelkül elpanaszolja magát, mi megveregetjük a vállát és együtt szidjuk a szervízt, de akkora felhajtás nem kell hogy kiderüljön hogy néz ki a gumi.

2020. márc. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
67%

Én ha valamire azt mondom, hogy nem vállalom akkor az NEM-et jelent. Az olyan ügyféllel aki meg azzal jön, hogy mihez van joga, vagy ő vállalja a felelősséget főleg befejezettnek tekintem a beszélgetést.

Van másik ezer vállalkozó aki szivesen megcsinálja. Szabad a pálya. Én meg nyugodtam alszom.

2020. márc. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem simán megcsinálják, hogy csak a náluk vettet szerelik fel. Mint ahogy az új kocsit is csak hozzájuk viheted, különben ugrik a garancia. A márkaszerviz mindig is a pénzlehúzásról szólt, közben meg olyan gány munkát végeznek, tudnék mesélni. Nekem 2 éve mondták, hogy ki kell cserélni az akksit, nem vettem újat, azóta is pöccre indul, semmi gond nem volt vele. Úgyhogy ha nem garanciás a kocsi, akkor én elkerülném a márkaszervizeket, meg az olyan helyeket, ahol nem az ügyfél akarata a mérvadó.
2020. márc. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
A szabályok szerint a profilmélység 1,6 mm !! Ez bőven megengedőbb az ajánlott 3mm-nél (nyári gumi esetén). Ha nem extrém repedezett a gumi, akkor nem nagyon van okuk a felszerelést megtagadni, de megtehetik. Te meg elviszed és bárhol felrakatod. Ennyi.
2020. márc. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is volt ilyen, repedt tré gumikat nem akarta felrakni, mondtam, én bontóba nem viszem új gumikkal meg faxa felnikkel az bizti. Felraktam volna én csak nem volt emelési pont a kocsin mert szénné rohadt, mondtam csak bontóig viszem.. feltették. :) aztán kibírta a 20 km-t a gumi, persze út szélén mentem 50-el minden buszmegállóba megállva.


Ha nem teszi fel, nem teszi, megtagadhatja. Keress mást.

2020. márc. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Azt ne felejtsük el, hogy ha màshová viszi, akkor tárolàsi díjat fognak valószínűleg felszàmolni.
2020. márc. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!