Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent az izzítás dízelekn...

Mit jelent az izzítás dízeleknél? Egy rokonom nemrég vett egy opel astra h 1.7 cdti-t. Mennyi ideig kell izzítani és melegíteni elindulás előtt hidegen?

Figyelt kérdés
2020. márc. 7. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Manuális izzítás szerintem úgy 1970 óta nincs...

Még az állólámpás mercikben volt kézi izzítás :D

(mondjuk meg van a hangulata az biztos).


Most már csak elfordítod a kulcsot, megvárod míg kialszik az izzítás jelző lámpa ami elég hamar megtörténik aztán start.


Egy régebbi előkamrás dízel merci sokkal tovább izzít, relé függő de általában 16 sec.


Az izzítás jelentése pedig az égéstér előmelegítése, vagy régebbi dízeleknél az előkamra előmelegítése, felmelegítése egy gyertya segítségével:

[link]

2020. márc. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

A diesel motor öngyulladással működik, ha nagyon hideg van, akkor nem tud begyulladni. Arra jó az izzítás, hogy az akku energiáját felhasználva elektromosan felmelegíti kissé a hengereket, így be tud indulni a folyamat.


Addig kell izzítani, amíg a visszajelző lámpa el nem alszik.

Melegítés alatt mit értesz? Üresben járatod a motort? Annak semmi értelme, szinte semmit nem fog melegedni, csak pazarlod a gázolajat.

Max. 1 percig van értelme járatni, amíg az olaj megfordul a motorban, utána elindulhatsz.

2020. márc. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól leírták mi az izzítás és miért kell. Korai Z17DTH-k nem jelzik vissza az izzítást. Ettől függetlenül ha a külső hőmérséklet indokolja már akkor izzít, mikor a távirányítóval kinyitod az autót. Indítózás előtt érdemes a kulccsal megállni 1-2 mp-re gyújtáson és csak utána tovább fordítani. Miután beindult a motor, az ütőizzítás is szépen kimérhető egy egyenáramú lakatfogóval.

Ha a melegítés alatt alapjáraton járatást érted, akkor legfeljebb 1 perc elég, amíg alatt bőven megfordul párszor a turbóban és mindenhol az olaj.

2020. márc. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Azt mondták nekem is, hogy gyújtáson kell hagyni egy kicsit és csak aztán indítsuk be. Bár ők szerintem nem csak pár másodpercre gondoltak.
2020. márc. 7. 17:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szokott lenni egy izzítás visszajelző lámpa. Ez akkor kezd világítani, ha 2-es állásba tekered a kulcsot, majd kis idő után elalszik. Itt látható, hogyan történik ez a te autódnál: https://www.youtube.com/watch?v=wts8HRvk8oo
2020. márc. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
# 5 Ez pont jó példa arra amit írtam: ennél sem világít az izzítás visszajelző. Az enyém is ilyen volt. Op-commal teszteltem a ledet, működött, diagnosztikával fel tudtam kapcsolni. Márkaszervizben is rákérdeztem. Ott mondták, hogy a korai 1.7dth-k nem jeleznek vissza. Amitől nem kell megijedni, nem hiba. Ilyen. Azóta fórumokon más is írta, hogy az övé is ilyen, nem jelez vissza. Minden más dízelnél általában szokott lenni visszajelző. Nekem a mostani autóm gombbal indul, nem kulccsal. Azaz nem tudok külön várni amíg izzít, mert onnantól kezdve hogy beültem, kinyomom a kuplungot és megnyomom a start gombot, teljesen automatikus a folyamat. De túl sokat az automatika sem szokott várni még a legnagyobb hidegben sem. Felkapcsolódnak az ikonok, 1-2 másodperc és már pörgeti is az önindítót.
2020. márc. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

jajj opel fostrákat hagyjuk..

még vízhőmérséklet visszajelző sincs, nem hogy izzítás visszajelző

2020. márc. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"még vízhőmérséklet visszajelző sincs"


Dehogy nincs! Csak nem dedikált mechanikus órája van, hanem menüben tudod a kijelzőn megnézni digitálisan fokra pontosan. Néha rá szoktam nézni + a töltés ami jó volt hogy tized voltra kiírta akár menet közben is folyamatosan. Na ezt az újabb autómon hiányolom.

2020. márc. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
H astrában nem találtam sehol...
2020. márc. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Milyen fejegység, kijelző van benne? Nálam CD70 + CID-nél settings gombot kellett nyomva tartani csippanásig, utána a BC gombbal lehetett lapozni a különböző adatok között. De van fent videó youtube-on is róla.

Ennyi kényelmetlenséggel valóban jár, ezt minden gyújtás levétel után meg kell csinálni ha nézegetni akarod.

2020. márc. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!