Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Maximum 75-tel haladva,...

Maximum 75-tel haladva, óvatos vezetéssel ki lehet 600-620 km-t hozni egy Model X 100D-ből? Kelet-Magyarországon (észak-keleten) van valahol gyors (vagy "gyorsabb") töltő?

Figyelt kérdés

2020. márc. 8. 01:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Nyáron talán (határeset), de télen nem.


Viszont van több gyorstöltő és töltőoszlop is:

plugshare.com

ccs-map.eu


(CCS/CHAdeMO gyorstöltőhöz adapter kell)

2020. márc. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem kellene neked egyenlőre Teslát venni, ha olyan helyen akarod használni ahol nem adott hozzá az infrastruktúra. 75-tel akarsz országúton poroszkálni, többszáz kilométeres távon? Állni fognak mögötted a dudán, joggal.
2020. márc. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Joggal? Miért, mióta van olyan elcseszett "farkastörvény", hogy nem annyival megyek, amennyivel kényes-kedvem szerint jónak látom?!


Most is 80-körül megyek sokszor, valahogy mégsincs duda-idegroham körülöttem. Még jó basszus...

2020. márc. 8. 09:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre a reklám a mobilon kihozza Teslát, nem baj.


Szerintem aki dudál az egy gyökér.

Válasz a kérdésre, 25-30 celsius fok között szélcsendben, egyenletes tempóba van aki be merné vállalnk, és sikerülne.

2020. márc. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
De minek kellene bevállalni ha ott a gyorstöltő? Egyszerűbb normál tempóval menni aztán megállni kávézni egyet.
2020. márc. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ok, köszi! :)
2020. márc. 8. 10:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

“ Joggal? Miért, mióta van olyan elcseszett "farkastörvény", hogy nem annyival megyek, amennyivel kényes-kedvem szerint jónak látom?!”


1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól


“ 3. § * (1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles

[...]


c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon, és ne zavarjon.“


“ Sebesség

26. § (1) Az egyes járművekkel - ha e rendelet másként nem rendelkezik - legfeljebb a következő sebességgel szabad közlekedni: *

[...]

(5) Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza.”

2020. márc. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza."


Köszönöm szépen, pontosan erre voltam kíváncsi! Tehát ne menjen senki negyvennel, vagy hússzal (legfeljebb, ha az autónak valami technikai problémája akadt). De a tötymörgésbe a hetvenöt és a nyolcvan messze nem tartozik bele.

Hálás köszönet, hogy megerősítettél abban, amit eddig is mondtam. ;)

2020. márc. 8. 12:10
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nevesíti a sebességet a jogszabály 😉 ès 90-es úton 75 indokolatlanul lassú, ha a rendőrnek nincs egyéb dolga bírságolni fog. 110-es úton még a 80-nál is. Pláne, ha nem tudnak a mögötted a szembeforgalom miatt kielőzni.

És hidd el nekem, ha Tesla-val szötymörögsz, az minden rendőrnek gyanús lesz, és megállítanak.


Egy-egy kamion meg úgy letol majd az útról, hogy szaros lesz a gatyád is.


De elég a teóriákból, nekem előbb lesz Teslám, mint neked, pedig én max akkor fogok elektromos autót venni, ha majd 30 év múlva nem lehet kapni benzinest.... (tekintve, hogy egy kis köbcentis, modern benzines autó jóval kisebb környezetterheléssel jár, mint egy mai rendszerű, akkumulátoros elektromos kocsi)

2020. márc. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Alaptalan önelégültségedből jól látszik, hogy a pihe-puha szád miatt neked nem lesz semmid, legfeljebb néhány újabb arc és név nélkül idevetett komplexusos odamondás. Az lesz neked, valóban. :D


Engem pedig véletlenül se félts. ;)

2020. márc. 8. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!