Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Intő jel lehet-e, ha használt...

Intő jel lehet-e, ha használt autónál lekérdezésnél több mint 4 tulaja volt, illetve 16 éves és csak 98 ezer km van benne?

Figyelt kérdés

A kilóméteróra csak azért gyanús, mert 16 évesen furcsa, hogy csak ennyi van benne, ez évi 6 ezer km-et jelent. Ha ennyi is a kilóméteróra, akkor gondolom csak városban használták és csak hidegen, ami nyilván rossz és inkább vennék olyat, amiben 300-400 van, de az csak országúton volt használva üzemmelegen.


Esetleg ezeket mind érdemes "leszarni", elvinni bevizsgáltatni, felméretni az autót és ha jó, akkor megvenni?


Mi a véleményetek?



2020. márc. 8. 23:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Apropó, a lekérdezésnél a műszaki vizsgáknál a km állások csak felfelé ívelő grafikont mutatnak, ami arra utal, hogy nem tekerték vissza, de ez nyilván csak 2013-tól él, amióta vezetik a rendszert.. Addig simán visszatekerhették végülis.
2020. márc. 8. 23:58
 2/7 anonim ***** válasza:
B verzió: felméreted, ha jó, megveszed.
2020. márc. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nezesd meg. Ezek a lekérdezések nagyon gyengék. Az én kocsimra gtk-t írt, közben csak egy bal első lámpa volt törve illetve kijukadt a hűtő. Megcsináltattam ezeket, elvittem állpotfelmérésre és gyakorlatilag teljesen hibátlan állapotban van, illetve kiderült hogy soha nem volt komolyabb baleset vele ami miatt totálkáros lehetett volna. Ennyit a lekérdezésekről...
2020. márc. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Olyan kérdésem van még, hogy állapotfelmérés esetén olyan hibákat fel tudnak-e tárni, amit az okozhat, ha egy motort pl csak hidegen hajtottak?
2020. márc. 9. 00:14
 5/7 anonim ***** válasza:

”Esetleg ezeket mind érdemes "leszarni", elvinni bevizsgáltatni, felméretni az autót és ha jó, akkor megvenni?“


Igen, ez a megoldás. Ezt a rendszert is könnyedén ki lehet játszani. Mondjuk mész évente 50.000 km-t. Műszaki előtt vissza tekered úgy, hogy a futás is csak évi 20-25.000-nek feleljen meg és bám. Senki nem fog rá jönni de lehet még gyanakodni sem, mert azért évi 20-25.000 km reálisnak tűnhet.

2020. márc. 9. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A tulajok száma nem jelent semmit. 6 évesen vettem az autómat 9 évvel ezelőtt és papíron én vagyok a 6. tulaj. A gyakorlatban pedig második gazdája vagyok az autónak.

Hogy lehet ez?

1. tulaj volt a szalon, ahol bemutató autó volt.

2. tulaj a bank, mert hitelre vették meg.

3. tulaj a cég, akinek a nevére került a hitel lejárta után.

4. tulaj a cég embere, aki végig használta az autót és cégautó csere alkalmával megvette saját használatra.

5. tulaj a kereskedő, akinek eladta a cég embere is. A kereskedő nevén 2 hétig volt, mert tőle megvettem én.

6. tulaj én a fentiek tükrében.

A 16 év alatt 100e km alatti futás mindenképp lehet gyanús, de nem lehetetlen és nem törvényszerű, hogy turpisság van mögötte. Valószínűleg sok rövid távú utat látott az autó. De ettől még lehet jó, fel kell mér(et)ni az állapotát.

2020. márc. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4 tulaj kevés 16 éves autónál.

Kérdezzed le az autót AutoDNA-n és a magyar ingyenes rendszeben is. Ott látod, ha tekerték az órát (ami valószínű).

2020. márc. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!