Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A3 vagy BMW E46? Melyik...

Audi A3 vagy BMW E46? Melyik autót ajánlanátok? Autószerelők, tulajdonosok, vagy szimpla tanács, minden jöhet.

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Clio 3-masom van (1.5 dCi), alkalmi vétel volt ismerőstől, nem bántam meg, hisz nincs semmi baja.

A lényeg, hogy lecserélném egy hozzám jobban illő, teljesítményben jobb kocsira. Évek óta filózok a következő autóról, de nem tudok dönteni, ezért is halogatom. A3-mas Audi (2. generáció 8P),vagy 3-mas BMW (E46 Coupe)? Mind a kettő tetszik külsőre, viszont nem tudom melyik lenne megbízhatóbb, illetve jobb motorikusan. Sokakkal ellentétben nem vagyok, sose voltam márka őrült, mind a két autót elfogadnám. (nem is értem ezeket a márka rivalizálásokat). A BMW kicsit jobban vonz, mert abból minimum 325-öset vennék és egy sor6, az azért sor6. Más hang, más stílus. Audiból 2.0 TFSI-t néztem, az viszont biztosan jobban mozdul a turbó miatt. M motor kúdu 325-ösről sok rosszat nem írnak motorikusan, viszont korrózió szempontból annál inkább. Az Audi már jobb rohadásilag, viszont motorikusan nem mindenki dicséri. Kölyökkori vágyak stb., nem akarom elfolytani, ráérek még családi autót venni. Tehát kérdésem, hogy mik a tapasztalataitok ezekről az autókról, illetve melyiket ajánlatok?



2020. márc. 10. 23:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Hát a TFSI-t jobb kerülni messziről.Jókat nem igen hallani róluk.Viszont rosszat annál inkább.Annyit még hozzá tennék hogy bár melyiket veszed legyen zsebbe pluszba kb 1 millió forint.Mert itt nem annyi az anyag ár mint a clioba mert ugye "premium".

És ugye nem mai autok.Rejtett hibaik lehetnek.És ha valami beüt pl:kuplung csere,váltócsere vagy legyen akármi akkor itt egyből milliós kiadás is lehet de több száz ezres alap dolog.Már ha csak a kötelező szervizt nézzük már az drágább egy olyan 30 százalékal mint egy nem premium autoban.És csak akkor ajánlom hogy meg vedd a kettő közül is valamelyiket ha minden este nyugodtan tudsz le feküdni mert ott van a zsebedben pluszba 1-2 milla hogy ha beüt a krakk akkor fejfájás nélkül mi tudod adni a pénzt a javításra.Mert ugye nem a auto meg vételével van itt a legnagyobb költség hanem a fentartásával.

Röviden ennyi :D

2020. márc. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 D. Brasco ***** válasza:
Kezdjuk az elso es legfontosab kerdessel,mennyi penzed van a mutatvanyra?
2020. márc. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Szerintem maradj a Clionál, jobb az és jóval kevesebbe kerül mint eme 2 autó. Ezzel legalább eljutsz oda ahová akarsz.
2020. márc. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
2 millió forint körül nézegettem. Nyílván lenne mellé javítási fedezet, de szerintem a plussz milliók az már túlzás. Mármint annyira azért csak nem szopom be, hogy egy 2 milliós autóra még 1-et rá kelljen költeni. Nagyon mellé kell nyúlni ahhoz, illetve ezek a motorok bírják a strapát. Bontókban meg nem férnek az alkatrészeitől (még). Előttem válaszolónak meg direkt leírtam, hogy ráérek családi autóval járkálni. Miért maradjak egy női autónál, ha lenne lehetőségem kiélni egy élvezetes autót??
2020. márc. 11. 08:27
 5/22 anonim ***** válasza:
Nem egy kategória a kettő. Nagyobb élmény ad az E46 a hátsó hajtás miatt. Az A3 (nekem) kicsit nőies. A TFSI jó, ha éppen jó..de semmi hangja.
2020. márc. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Olyan van esetleg aki valamelyik autót vette és megbánta? :)
2020. márc. 11. 08:38
 7/22 anonim ***** válasza:

2 millából igen szép e46-ot lehet venni azért. Mivel nem 1.8T hanem már újabb A3-at nézel, ezért megmerem kockáztatni, hogy a BMW-ből jobb állapotúak vannak ennyiért. Locsolni a pénzt mind a kettőre lehet majd, de SZERINTEM ennyi pénzért az E46-attal jobban járnál. Viszont ha kell a bugi és van keret, akkor A3-at vegyél, szóval neked kell eldöntened, hogy mit tartasz szem előtt.


Tapasztalat: nekem is meg baráti körbe is voltak 2.0 TFSI-k az összesre kellett költeni rendesen.


Amúgy mennyiért adod el a Cliot?

2020. márc. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Azt irod plusz milliok biztos nem kellenek.Hát elárulom kell.Akármilyen állapotban van az audi vagy a bmw ezekre költeni fogsz.Volt egy 2007-es bmw 325i.Jó vétel volt.Különösebb hiba nélkül.Még is 4 év alatt rá költöttem 3,5 millió forintot.
2020. márc. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Olyan több is van a rokonságban és a kollégák közt is akik bmw-t vettek , aztán örültek hogy megszabadultak tőle. Pedig egy időbe én is nézegettem őket, de elengedtem.

Ha valaki újat tud venni azt megértem, de egy szét hajtott , lefingott valamit nem szabad megvenni.

2020. márc. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Értem amire gondoltok, de ez is olyan, hogy a “kollégáknak ismerősöknek voltak BMW-i, örültek, hogy megszabadultak tőle”. Oké, de milyen? Minden autóban van jobb és szarabb. Nem hiszem, hogy pont 325-ös E46 Coupe-kat vettek a kollégák.


Egyébként a Clio-ra 1,5 körülre gondoltam. 2012-es, 100.000km.

2020. márc. 11. 12:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!