Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban igaz az, hogy magánsze...

Valóban igaz az, hogy magánszemélytől érdemesebb autót venni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nagy hozzáértő, viszont az elmúlt hónapokban néztem autókat, mind kereskedésben, mind magánszemélynél. A kereskedésekben valami borzalmas állapotok uralkodtak, olyan autók voltak, amik szó szerint, mintha össze lettek volna hányva. Magánszemélynél általában kulturált autóval szembesültem, feszes futómű, a jobb hozzáállásról nem is beszélve, ami a szervizes átnézés lehetőségét illeti. Őszintébb szagú a dolog. Egyedi eset ez, vagy valóban érdemes magánszemélytől autót venni?
2020. márc. 11. 03:33
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
8-10 év körüli Mazda 3-at nézegettem leginkább.
2020. márc. 11. 03:34
 2/15 anonim ***** válasza:
42%

Igen igaz.


Saját tapasztalataim is ezt mutatják. 2 dolog,és kevesebb fejfájás.


- Az egyik, vásárlás előtt vidd el rázópadra/fékpadra. Tíz vagy százezreket spórolsz rajta. Inkább itt derüljön ki (vásárlás előtt) mint a következő műszaki vizsgán.

- Illetve állj rá aknára, és minimum a legalacsonyabb pontokat kocogtasd végig. Küszöbök mellett, a taposó vízfuratoknál, főnyúlványoknál, és hasonló kurrens helyeken.


Továbbá:

Nézd meg az ajtók vonalvezetését becsukott állapotukban. Zárhidat, hátsó csomagtér nyúlványokat (beletolattak -e előröl vagy hátulról).

Karosszériás vagyok, hidd el van ebben tapasztalatom. :)

2020. márc. 11. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Még annyit, hogy a "festék vastagság mérőt" olyan autónál vedd elő, ami a magasabb értéket meghaladja. cca 1 millió felett.

Pár százezres autónál felesleges mutogatni a tulajdonosnak, mert egyrészt vagy azt sem tudja, hogy micsoda, másrészt annyi pénzért csodát nem szabad várni.

2020. márc. 11. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 D. Brasco ***** válasza:
77%
Igen,csakis maganszemelytol erdemes autot venni,mert azok sosem vágnának át,hiszen a becsületesség minta polgárai mind!De bezzeg a gheci nepper...........
2020. márc. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Kollegam akart venni autot. Elvittem a festek vastagsag merőt de a kocsinak a sarvedő íve ecsettel volt lefestve XD mondom ok erről ennyit. Végülis otthagytuk nem volt az annyira jó mint ah kinézett :-D

Biztos mazdaba akarod ölni a penzed ? Rozsdabánya az összes.

Mindegy, hogy kereskedőnél veszed vagy neppernél. Vidd el előtte a műhely PRN-be. Ingyen atnezik es te leszel az első aki nem megvetel utan viszi el és fogja a fejét, hogy jaaaaj Istenem mi a szart vettem. Vissza adod a tulajnak es megköszönöd.

2020. márc. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Magánszemélyből is van, aki szzándékosan átver, de sokkal ritkább, mint nepperek esetében, akik jelentős része balekokra utazik. Ellenben nem csak az átverés a gond, eleve sok ember nem ért hozzá, és elhanyagolja az autóját, ezért ugyanúgy lehetnek gondjaid, ha magánszemélytől veszed. Annyiban jobb, hogy nem kell kifizetned a kereskedő jutalékát, aki amúgy lényegi pluszt nem ad hozzá, csak annyit, hogy egy helyen nézhetsz meg több kocsit.
2020. márc. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

sajnos eléggé félreveztő a dolog pont emiatt, bár ennek leginkább az álomvilágban élő vásárlók/érdeklődők az okozói.


az lehet, hogy egy kereskedő még ott helyben is szépítené a dolgot, amikor gyanakszik az ember, esetleg elvinné átvizsgálni, de a magánszemély is ugyanezt megteszi, max nem olyan profin.


én előző autómat felraktam úgy, hogy leírtam azt, mivel kell foglalkozni, szintén 11 éves volt, érthető, hogy nem hibamentes autót árulok.


egy darab érdeklődő nem volt...mert hát olyan autót nem veszünk, amit egyből vinni kell a szervízbe...olyan autó kell, amire azt írja a tulajdonosa, hogy koppanásmentes futómű, porszáraz-tiszta motortér, kopásmentes belső anyagok, szinte újszerű, megvigyázott autó..erre harapnak.


így hát miután senkit nem érdekel a törödésigényes autó, szépen kiveszi a hirdetésből a negatív dolgokat, úgyis jönnek és átnézik...utána meg ott helyben derülnek ki a dolgok, és megy az anyázás, hogy dehát erről nem volt szó a hirdetésben...


esetleg vannak azok, akiknek lelkiismeretfurdalásuk lenne, ezért csak egy részét titkolja el a hibáknak...utána szorítja keresztbe az ujját, hogy ne derüljenek ki, és mikor már kifizették, elvitték, 2 nap múlva hívják, akkor "ohh, hát nálam ez soha nem fordult még elő, nem tudom mi lehet".


szóval én azért fenntartásokkal kezelném ezt a "magánszemély őszintébb" dolgot.

2020. márc. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Igen, mert a magánszemély nem fog átb4szni mi? :D Teljesen mindegy honnan veszel, az autó állapota a lényeg...
2020. márc. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem igaz, csak nagyon nem mindegy milyen kereskedőhöz mész.

A lepukkant autók, amiket néztél mind olyanok, amit magánszemély próbált eladni, de nem sikerült és bagóért odaadta a kereskedőnek.


Ha szalonból veszel használtat (sok foglalkozik ezzel) vagy nagy, neves kereskedőtől (mint pl. a kopasz), akkor jobban jársz, mint magánszemélynél.

Ennek oka, hogy 12 hónap szavatosságot kell vállalniuk. Ez magánszemélyre is igaz, de kereskedés esetében az első 6 hónapban neki kell bizonyítania, hogy a felmerülő hibák az eladáskor még nem voltak az autóban. Ezáltal rejtett hibáktól véde vagy.

2020. márc. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
Igaz. Én ugyanúgy nézem, hogy ki az eladó, mint magát az autót. Az ugye alap, hogy cigánytól nem veszünk semmit, és nem is adunk el neki semmit. De pl Rózsika néni-Sanyi bácsi kevésbé valószínű, hogy direkt át akar verni, mint a dörzsölt kereskedő, aki ebből él. Egy fiatal lány sem fogja éjjel kicserélni a vízsztivattyút egy használtra, vagy tekergetni az órát sunyiba. Millió példát mondhatnék, de mindenki érti. Eleve nem is megyek kereskedésbe, ahol megveszik az autót pl 700 ezerért, kipolíroztatják, visszatekerik az órát, majd 1.5 M-ért teszik ki a szokásos szöveggel, h "Kevesett futott, orvos nőtől, nemdohányzó, végigszakszervíz, stb" persze.
2020. márc. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!