Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi tartalék pénz legyen...

Mennyi tartalék pénz legyen egy 2010-es Audi A5 megvásárlása után esetleg szervizelésre?

Figyelt kérdés

Autó szerelő ismerős azt mondta, hogy ilyen kocsinál mindig legyen 2 millió tartalékba, ez tényleg igaz?

Ennyibe kerülne egy ilyet 10 éves autó?


Vagy csak elakar ijeszteni? Régen ő beszélt rá a Suzukira, hogy megbizható tényleg az is de most már váltani szeretnék egy kicsit feljebbi szintre.


2020. márc. 13. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs jelentősége milyen az autó, én akkor vettem magamnak kocsit (nem több 10 milliósat) mikor már nem kellett ilyesmivel foglalkoznom és volt pár millióm tartalékban.
2020. márc. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Autó vásárlástól függetlenül szerintem annyi tartaléka mindig legyen az embernek, amiből ha bármi történik egy évig el tud éldegélni. Ez már megnyugtató mértékű tartalék.

Attól is függ, hogy 1-2 milliót mennyi idő alatt tudsz megtakarítani. Ha 1-2 év alatt össze tudod spórolni, akkor se nullázd le teljesen a bankszámlád a vásárlás hónapjában! Függetlenül attól hogy mit veszel, autót, laskást, egyebet. A kiadás utáni első hónapban nagyon minimálisan 300-400eFt szerintem maradjon mindenképp a számládon. Ha ezt nem is kimondottan az autóra fogod költeni, bármikor történhet váratlan kiadás.

2020. márc. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Dehogy kell 2 millió...

Gondold végig, milyen nagyobb kiadásod lehet egy ilyennél. Kettőstömegű? Turbó? Esetleg üzemanyagszivattyú?

Egyik sem 2 milliós tétel...

2020. márc. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!