Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelenthet ez a bűz?

Mit jelenthet ez a bűz?

Figyelt kérdés

Amikor erőltetődik a motor, valami rettenet büdös, rorhadó szag lepi el az utasteret..


Első alkalommal amikor éreztem, egy meredek dombra tolattam fel, le is forgatott rendesen és akkor azthittem talán a gumi szaga lehet, de viszont nemrég tök egyenes úton csináltam ugyanazt a műveletet, annyi különbséggel, hogy most nem forgatott le a kerék, de mivel beledöccentem egy nagyobb gödörbe muszáj volt megerőltetnem, hogy kimásszak belőle.. és akkor újból jött a szag, valami elképesztő büdös, rothadó szag. Jelezhet ez vezérmü problémát? Vagy lehet más is a dolog mögött? (És nem, nem rothadt bele semmi aminek mehetne a szaga) A vezérmű kb 4-5 éve volt cserélve utoljára. Ha számít valamit a szóbanforgó autó egy GOLF 4.



2020. márc. 16. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ferrodolszag, csúszik a kuplung és elégett a réteg, mert kopott (ha teljesen felengedve is csinálta). cseréltesd ki.
2020. márc. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Leforgott meg nem forgott le a kerék, ez mit jelent?
2020. márc. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A vezérműszíj nem szokott büdös lenni. Ha az egyszer elszakad, akkor utána megáll a motor.


Valószínűleg csúsztatott kuplungnál (tehát félig felengedett kuplungpedállal) nagy gázt adtál, ami a legjobb módszer arra, hogy megégesd a kuplungtárcsát. Ezt néhányszor rövid ideig kibírja és ilyenkor büdös szaggal figyelmeztet rá, hogy ezt nem szereti.

2020. márc. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak az a bökkenő, hogy a kuplung kb 2 hónapja volt cserélve
2020. márc. 16. 23:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor még cikibb, hogy szétégetted.
2020. márc. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#2 a dombra tolatásnál csúszós volt a talaj, és pörgött egy helyben


A sima talajon tolatásnál meg nem pörgött ki

2020. márc. 16. 23:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor beledöglött a szomszéd macskája, és terhelésnél égeti a macska farkát a leömlőnél keletkező hő, miközben nyaldossa a tejtől összekent fiatal száját a macska, aki éppen alszik a szelepfedél utastér felőli tetején, aminek olyan a felülete, akár a ragacsos akácméz, amire ráragadt a fenti fiatal macska.

Kielégítő választ kaptál?

2020. márc. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!