Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg ennyire lazán veszik...

Tényleg ennyire lazán veszik az autó ellenőrzését a forgalmi vizsgán vagy csak az oktatóm akar megbuktatni?

Figyelt kérdés

Holnap lesz forgalmi vizsgám. Korábban már néztem Youtubeon 2 videót is arról hogy az autót hogyan kell ellenőrizni megfelelően. Az oktatóm korábban még soha nem hozta szóba az autó ellenőrzését(pedig +2 órát is vettem nála), ma még voltam nála órán és mondtam neki hogy most már nézzük meg(lehet én is elhúztam sajnos). Ő azt mondta hogy nem veszik azt komolyan, a vezetésen van a hangsúly, csak járjam körbe az autót nézzem meg a kerekeket, rendszámtáblát, ne mondjak semmit, majd üljek be, bal indexet, jobb indexet ellenőrizzem(kiszállva is hogy ég-e). Ezek után ő rálép a féklámpára menjek hátra nézzem meg azt is, illetve a tolatólámpát is ellenőrizzem. És ennyi.


A videókon amiket néztem ehhez képest még volt helyzetjelzőlámpa, tompított fényszóró, távolsági fényszóró ellenőrzés is(utóbbi 3-ra külön rá is kérdeztem, semmit nem mondott rá), illetve kormány holtjáték ellenőrzés, meghallgatod hogy recseg-e a kormány, illetve láb- és kézifék ellenőrzés is. Elindulás utáni fékteszt is. Nekem ezekről semmit nem mondott.


Aki levizsgázott már kérdezem azokat, mi az igazság, mik a tapasztalatok? Mennyire tér el vizsgabiztos függvényében ennek szükségessége? Olyat is olvastam már hogy valaki megbukott emiatt és olyat is hogy eső miatt meg se kellett csinálni.(Bár holnap nem lesz eső)



2020. márc. 17. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

tényleg lazán veszik, de amúgy sem kell külön ellenőrizni a helyzetjelző is


csináld meg rendesen, és nem lehet baj

2020. márc. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Hát szerintem azzal nézetik meg, aki aznap először vezet. Onnantól kezdve a többi full felesleges, időhúzás.

Óránként megnézi minden vizsgázó a gumit, világításokat, stb... Minek? A vizsgabiztos meg napi 20 szor végignézi, hogy leellenőrzöl egy autót, amiből 20 perce szálltak ki.


Én a nap folyamán a sokadik vizsgázó voltam. Öreg beült mögénk. Kérdezi: Autó gondolom rendben van igaz? Mondtam hogy persze. Aztán mondta, hogy oké, akkor mehetünk. Nekem konkrétan semmit nem kellett megnézni.

Ezektől valóban el szoktak tekinteni.


Viszont nekünk (annó) a féket ellenőrizni kellet az első pár méteren. Nyilván nem satuzni, de egy határozott fékpróbát kell tenni. Esetleg kormányt ellenőrizni. Szerintem ez most sincs másképp. Ennek elmulasztása bukással járt.


Vizsgabiztos függő. Ha magától mondja, hogy nem szükséges, akkor nem kell. Ha nem mondja, akkor kezdd el, esetleg kérdezz rá, hogy akkor mehet-e a gépjármű ellenőrzése. Ha azt mondja igen, csináld végig. Ha legyint, akkor örülj. Ennyi.

2020. márc. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2: Ennek az a lényege, hogy a vizsgáztató bemutassa, hogy képes egyedül leellenőrizni az autót és nem fog mondjuk hibás féklámpával vagy irányjelzővel elindulni.
2020. márc. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem 10 évvel ezelőtt rendesen meg kellett néznem. Elsősorban a világító berendezéseket kellett ellenőrizzem. A féklámpát úgy ellenőriztük hogy megkértem az oktatót hogy lépjen a fékre hogy lássam működik-e. A gumik állapotát szemre vételezéssel kell ellenőrizni. Nálam olyan is volt amikor húztam tételt hogy ellenőriznem kellett a motorolaj szinten. Mi ezeket az oktatómmal az első vezetési órán átvettük akkor ő mondott el mindent, második órán már én csináltam ezeket én mondtam, ha hülyeséget mondtam akkor szólt hogy ez így nem jó. Vizsga előtt ezeket a dolgokat átvettük és ennyi volt.

A barátnőm 1 éve rakta le a jogsit. Ő neki valóban lazábban volt kezelve ez a dolog, de neki is első órán mindent elmondtak meg vizsga előtt az oktatója átvette vele.

2020. márc. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgabiztos függő, azt kell ellenőrizni, amit a vizsgabiztos kér.

Van olyan vizsgabiztos, amelyik kéri a teljes ellenőrzést, abban bizony a tompított, távolsági fényszóró ellenőrzése is benne van.

Elképzelhető az is, hogy csak egy valami ellenőrzését kéri, pl a féklámpa... és lehet olyan is, hogy nem foglalkozik vele.

A lényeg, hogy te ne kezdd el körbejárni az az autót fölöslegesen, ha kér ellenőrzést, mondani fogja.

Fontos, hogy a teljes ellenőrzés része a fék ellenőrzése, ami viszont nem helyettesíti az indulás előtti, guruló fékpróbát, azt nem biztos, hogy kérik, de csináld meg (indulsz, guruló autónál fékezel, és kijelented, hogy a fék működik)

Mondjuk az oktatód hozzáállása furcsa, mert az igaz, hogy nem kell ezt az ellenőrzést túl lihegni, de egyszer el kell mondani, ahogy azt is, hogyan zajlik a vizsga.

2020. márc. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Azt csináld, amit az oktatód mond. Nekem sem kellett mindent leellenőrizni, pláne nem olyan részletes körítéssel, mint a youtubeos videókban.
2020. márc. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én korbejartam... A távolsági lampat a hogy kellett bekapcsolás után kikapcsoltam, és igy ellenoriztem.... Egy ismerősöm a tolató lámpát bekapcsolta majd először elől ellenőrizte, majd utanna ment hatra... Miutan megbukott (el se indultak vajon miért) mondta hogy akkor is szokott elől egni a lámpa....
2020. ápr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!