Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szelepfedélbe beletört a...

WallStreet kérdése:

Szelepfedélbe beletört a csavar, milyen módszerek vannak az eltávolítására?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Adott egy Renault Megane 1 K7M 720 motorkódú autó aminek a szelepfedelébe bele van(nak) törve a csavarok.Igen jól látjátok többes számba írom ugyanis 4 db csavar van beletörve.Aki esetleg ismeri ezt a típusú motort az tudja,hogy van a gyújtó trafó elhelyeszkedése,pont a 4 rögzítési pontján szakították bele a csavart.Hogy honnan jöttem rá ?! Hengerfej javítás előtt áll a kocsi,üzemképtelen mai nap folyamán szerettem volna kiszerelni a hengerfejet.Mindent eltávolítottam a környezetéből(a csavarokat is) aztán a szelepfedél egyik irányba se mozdult meg,próbáltam feszegetni semmi.. már a tömítés is kijött a helyéről de a fedél nem,többször végig kellett checkolni,hogy mi akadályoz abban,hogy le tudjam venni.Na akkor láttam meg a 4 beletört csavart.



2020. márc. 17. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Első lecke:


Francia hulladékot nem veszünk!

2020. márc. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Most valamit nem értek segíts nekem..Azért hulladék egy autó mert valami degenerált beletörte a csavarokat ?

Valóban problémás egy francia autó ami a szerelését illeti.Vannak azonban olyan német autók amiket már akkor le kellett volna selejtezni amikor kigördültek a gyártósorról.

2020. márc. 17. 18:32
 3/9 anonim ***** válasza:
2020. márc. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 D. Brasco ***** válasza:

Na most akkor mi van??bele van törve??vagy meg van szakadva a menet?!?!Mert az alapjan amit irsz semmi nem derül ki.....

Ha bele van törve akkor nincs csavarfej tehat siman le tudod huzni a menetes szárról az egeszet,ha meg a menet megszakadt es csak forog a csavar de nem indul meg akkor megint mas a helyzet.vagy levagod a csavarfejet vagy valahogy alafeszitesz es ugy forgatod

2020. márc. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igazából erről lenne szó..


[link]

2020. márc. 17. 19:22
 6/9 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag 2 csavar van a menetben,az egyik ami bele van törve az éppen,hogy összefogja a hengerfejet a szelepfedéllel ami valószínűleg úgy belegyúgyúlt,hogy nem lehet megmozdítani a 2 elemet.A másik csavar az spontán benne van a szelepfedélben,különösebb funkciója nincsen.Ezt 4 helyen megismételték.Ami biztos az az,hogy a csavarok bele vannak szakadva a hengerfejbe ami a képen is látszik,nos Engem az érdekelne,hogy a képen bekarikázott tört csavart mivel tudnám kiszedni nagyobb rongálás nélkül..
2020. márc. 17. 19:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Fúrj bele egy balos menetet felülről, abba tekerj bele egy csavart majd azzal szedd ki, de előtte melegítsd fel alulról a csavart pirosra. Így ki fog jönni, legalább ezret kiszedtem már így.
2020. márc. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megpróbálom !
2020. márc. 17. 21:40
 9/9 anonim ***** válasza:
2020. márc. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!