Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja a csavarozási...

Mi okozhatja a csavarozási problémát?

Figyelt kérdés
Magnéziumöntvény alkatrészeken van 5 db menet nélküli furat amibe csavarozórobottal csavarozunk 90 Ncm nyomatékkal. Mindig csak az egyik furatba szakad bele a csavar, 100 db alkatrészből 10-nél. Az alkatrészeket még csavarozás előtt lemértem és a műszaki rajzon megadott tűrések közt van az átmérő. A csavarokkal nem lehet gond, hiszen akkor mindegyik furatnál előfordulna a probléma.
2020. márc. 19. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha egyesével csavaroztok (nem egyszerre az ötöt), akkor csak az öntvénnyel lehet baj.

Az átmérő az egy dolog, pozíció hiba is lehet, az mérőgép nélkül nem tudod megmondani.

A leírás alapján azt tudom elképzelni, hogy nem túl nagy alkatrészről van szó, azok pedig több fészkes öntő szerszámban készülnek (egyszerre több darab), és csak az egyik fészeknél, és abban is csak az egyik furatnál van pozíció/körkörösség hiba.

2020. márc. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sima öntvény, ami nem volt pl hajlítva, préselve, stb?

Mert ott zömülhetett az anyag, és ott lehet, más munkamenet kellene.

De lehet öntvényhiba is, pl éleknél, vagy bizonyos helyeken, ahol más anyagszerkezet állt elő valamiért.

Ilyenkor a mérnyökúrnak ezt tudnia kellene, mivel oda egy erősebb furat/menet lenne való, nem tudom milyen szerkezet ez, de üzem közben beleszakadhat a menet annál a pontnál.

2020. márc. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Öntvényt nem tudsz sem hajlítani, sem préselni, mert törik. És miért is kéne? Az öntésnek az a lényge, hogy bármilyen formájú/alakzatú alkatrészt el tudsz készíteni.
2020. márc. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!