Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 80ccm-es motorra kell rendszám?

80ccm-es motorra kell rendszám?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kérdésem a következő:

80ccm-es motorra kötelezően kellene lennie rendszámnak,ha forgalomban szeretném használni?

Azzal tisztában vagyok,hogy sima B-s,M-es jogsival nem vezethető,viszont ezzel a rendszám dologgal nem vagyok tisztában.

Ezekre a motorokra gondolok pl.: Yamaha DT 80,Honda MTX 80 stb..

Ha kellene rá rendszám,azt gondolom papírok nélkül,csak egy adásvételivel lehetetlen forgalomba helyezni.

50-esként nem használnék ilyet,csak is legálisan.

Elegendő lenne egy A1-es jogosítvány megléte,a biztosításban pedig 80ccm feltüntetve,vagy ehhez mindenképp rendszám kell?



2020. márc. 19. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyobb mint 50cc már nem segédmotoros kerékpár, és így kell rá rendszám.
2020. márc. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 D. Brasco ***** válasza:
100%
Viszont ilyen mindenféle papirok nélküli kert végéből előtúrt és/vagy eddig 50-eskent hasznalt motorot nem fogsz tudni sosem legalizalni es forgalmit meg rendzsamot csibaltatni neki.
2020. márc. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát igen,és ilyenkor mi lenne a legjobb megoldás,nemtudom.Kár pedig,hogy erre is kell rendszám.
2020. márc. 19. 22:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kötsz rá egy segédmotor biztosítást.

Használod.

Balesetezel.

Zsebből kifizeted a kárt.

A biztosításcsalást meg leülöd.

2020. márc. 20. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi,mint írtam,a legális utat választanám,úgyhogy ez nem játszik :)
2020. márc. 20. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!