Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Főtengely szíjtárcsánál mit...

Főtengely szíjtárcsánál mit jelent a bordák száma?

Figyelt kérdés
Most a kocsiban a bordásszíjon 6 borda van. Ehhez kellene új tárcsa. A jelenlegi tárcsán 5 rücsök van, ami ugye a két oldalfallal együtt 6 bemélyedést ad ki, ebbe fekszik a 6 borda a szíjon. Most ez akkor mit jelent, hány bordájúnak minősül a tárcsa? A tárcsán a rücsköket számolom, akkor 5, vagy a bemélyedéseket, és akkor 6. Melyiket kell nézni?

#főtengely szíjtárcsa bordaszám
2020. márc. 20. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a szíjon 6 borda van akkor a tárcsán 7 legyen, mert úgy fogja közre a szíjat.

Vagyis 6 borda van a szíjpon akkor 6 NÚT legyen a tárcsán. Így fekszik bele rendesen.

2020. márc. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem így van, mert 5 rücsök van a tárcsán, nem 7, plussz a két oldalfal, és akkor aközé bemegy a 6 borda a 6 nútba vagy közbe, ahogy tetszik. Most néztem meg. De ez most mit jelent? Hogy akkor a tárcsa 6 bordájú, vagy csak 5? Mert így az 5 rücsök plusz 2 szélső fal közt van 6 nút. Most akkor ezt kell nézni, vagy a rücsköket? Melyik számít "bordának", a rücsök vagy a nút a tárcsán?
2020. márc. 20. 17:29
 3/4 anonim ***** válasza:

És mi lenne, ha fognád a forgalmidat, és bemennél vele egy autósboltba, és az alapján kérnél ékszíjat, vagy szíjtárcsát az eladótól? Vagy az túl egyszerű??

Vagy amit levettél a vackodról, beviszed mintának....


Amúgy a szíjnak a bordáit nézik, szavaiddal élve....rücsök.

2020. márc. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jó hogy leírtam már többször, hogy a tárcsával kapcsolatban kérdezem, nem a szíj miatt. A szíjon én is gondolom, hogy nem a bemélyedést hívják bordának.


Na mindegy, közben néztem képeket, és abból látszik, hogy ahhoz a tárcsához amihez az van írva bordák száma 6, azon 6 nút van és 5 rücsök, ami 5 bordás, azon 5 nút és 4 rücsök. Tehát akkor a nútra vonatkozik a szám.

2020. márc. 21. 03:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!