Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől csöröghet a simsonom...

Mitől csöröghet a simsonom kuplungja, ha behúzom a kuplung kart?

Figyelt kérdés
sziasztok! adott egy simson s51, használt, de kiváló állapotú kuplungkosárral, és hozzá tartozó kis fogaskerékkel. Mikor behúzom a kuplungot, nagyon erős csörgés jelentkezik, illetve ha sokáig nem húzom be, egy erős kerrenés, illetve egy olyan hangot hallat a kuplung, mint ha valami összesurlódna, aminek nem kéne. Ui.:a kuplung ellátja funkcióját, kiemel, nem csúszik, illetve a kuplungszerkezet eddig egy másik motoron hibátlanul működött. köszönöm a segítséget előre is.

2020. márc. 22. 19:44
 1/8 Krómgyűrű ***** válasza:

Szia!

Nem akarok butaságot írni, de olaj van a blokkban? A nagyon kevés olaj van benne (pl.: eszi az olajat vagy elfolyik valahol), akkor szokott hasonoó probléma fennállni.

Kuplungtengelyben megvannak a kinyomó pálcák? Mind a 3 db?

Lamellák nincsenek elkopva?

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos vagyok benne, hogy valami nem stimmel a blokkban.

Én a helyedben azért ránéznék arra a kuplungra.

2020. márc. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szia, olaj van a blokkban, a gyári előírás 4deci, még egy kicsit túl is van öntve. a lamelláim nem újak, de hibátlan állapotúak, egy nagyon pici dagadás vehető csak rajta észre. mikor összeraktam fecskendővel egy kis olajat is fecskendeztem a lamellák közé, olaj ellátás ezáltal szerintem kilőve. a kinyomó rudak is a helyén vannak, és jól. itt valami misztikus dolog van a dologban :D még esetleg a hézagolás jutott eszembe, lehet érdemes lenne megpróbálnom nagyobb hézagolóval, vagy esetleg felraknom kettő 1mm es hézagolót. köszönöm a válaszod :D
2020. márc. 23. 11:52
 3/8 anonim válasza:
Esetleg csapágy vagy a biztosító lemez kiemeléskor beleér a deknibe és annak lehet hangja.
2020. márc. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
melyik biztosító lemezre gondolsz? a kuplung agynál van biztosító lemez, de az nagyon messze van a deknitől, és közte van egy nyomósapka is.Továbbá a 4 kis tartó csavarnak van biztosító lemeze, de az olyan kicsi hogy örülök ha ki birom hajtogatni. A csapágy jó állapotban van, illetve ha azzal lenne a gond akkor szerintem csörögne kuplungbehúzás nélkül, hiszen a tengely és a csapágy akkor is forog.
2020. márc. 27. 08:52
 5/8 Krómgyűrű ***** válasza:
Említetted, hogy a lamellák kicsit meg vannak dagadva. Nem szorulnak a kuplung kosárban? Nekem volt vele így gondom, hogy a lamellák nagyon feszültek benne. Egy kicsit meg kelletr reszelni az oldalukat, ott, ahol találkozik a kosárral, de a Simson Klub oldalon is van erről fenn információ.
2020. márc. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

#3 vagyok

Egyik ismerősömnek a kinyomósapka 4 biztosító lemeze adott ki csörgő hangot de az bele is mart a deknibe, úgy hogy mai napig meglátszik a nyoma. Másik ismerősöm kuplung behúzásra csörög neki, szétszedtük a kuplungját és vagy a kis fészek csapágya vagy a kuplung csapágya kör-körösen egy ponton mindig szorul.

2020. márc. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
#3 nem is szorul hanem akad, de átfordul nehezebben utána
2020. márc. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, a kinyomó sapka egyik csavarja volt meglazulva, ami beleért a deknibe!
2020. márc. 29. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!