Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem nyilikaz ajto se kívülről...

Nem nyilikaz ajto se kívülről se belülről?

Figyelt kérdés

2 ajtos regi fajta amin nincs kozponti zár. Pénteken még nyilt zárt de csak kívülről, ma mar kívülről se.

Valami megoldás vagy szerviz lesz? Ha szerviz akkor mennyi lehet?


2020. márc. 23. 06:06
 1/5 A kérdező kommentje:

na akkor egy kicsit több info, vissza lementem a kocsihoz és ránéztam:

a vezető ajtó nyílik hibátlanul. az anyós ülésnél lévő ajtó a következőt tapasztaltam: amikor az ajtót a kilincsel elkezdem kinyitni, kellene lennie egy kattanásnak (gondolom hogy amikor kihúzom a kilincset, az az ajtón lévő kampót visszahúzza és nyilik az ajtó) na ez a kattanás nagyon halk, illetve érzésre nincs meg az a kifejezett ajtónyitás érzés, hanem mintha csak egy kart kihúznák. Az ajtót sikerült kinyitni, de csak úgy hogy ha a kilincsnél fogva megemelem az ajtót, de ha nem húzom fölfele az ajtó nem nyílik. Amikor az ajtó nyitva volt a reteszt letoltam (mintha csukva lett volna állapotba), akkor viszont mikor meghúztam a kilincset a retesz oldott. Az ajtón külsérelmi nyomok nincsenek, (egy minimális horpadás ami eddig is rajta volt.) úgyhogy nem nagyon értem.....

2020. márc. 23. 06:38
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán lóg az ajtó és ezért megszorul a zár.
2020. márc. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

és annak vannak észre vehető jelei? néztem kinyitott állapotban az ajtótartót de rendben találtam, illetve csukva is egyenesnek tűnt (viszont ha bele gondolok igazad is lehet mivel kicsit is lóg akkor a súlya lefele megy így a kallantyú nem tud eléggé felnyílni...

ilyesmire gondolsz?

2020. márc. 23. 07:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Amikor nyitod ki az ajtót és jól láthatóan lefelé mozdul, akkor lóg. Esetleg leguggolsz mellé és becsukáskor nézed, hogy a zár mennyire találkozik az oszlopon lévő zárütközővel. A lógást két dolog szokta okozni. Vagy elkoptak a csapszegek a zsanérokban (ezt nyitott ajtónál föl-le mozgatva tudod ellenőrizni), vagy már egyszerűen megereszkedett a vázszerkezete az ajtónak.
2020. márc. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
rendben... délután megyek az asszonyért, akkor ellenőrizni fogom....
2020. márc. 23. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!