Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2010 körüli és újabb turbó...

2010 körüli és újabb turbó benzines, legalább 110-120 lóerős autók mennyit esznek?

Figyelt kérdés

Persze nem a legnehezebb autókra gondolok, csak olyan normál ötajtós hatchback félékre.


Turbó benzinest jobb vezetni mint egy alap turbódízelt?


2020. márc. 24. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:

nagyon lábfüggő a turbós benzines.

igazából ha nem rugod neki akkor a spritmonitor.de a te barátod átlagokért.

2020. márc. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1.6-os motor turbó nélkül városi fogyasztásba 1-2-3 ritkán 4 es sebességbe haladva lámpákkal, dugóval úgy 8-9 liter 100 kilométeren. A turbóra még plusz 2 litert számolj.
2020. márc. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyébként van egy olyan oldal, hogy autokatalogus beírod ezt a google-ba meg az adott típust mögé amit nézni akarsz és ki fogja adni az összes adatot.


pl: autokatalogus nissan skyline

vagy autokatalogus subaru imprezza wrx

2020. márc. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A turbós benzines egyenletes tempóval országúton tud nagyon takarékos lenni. Ha rúgod neki, sok a városi rövid táv, akkor azért rendesen fogyaszt. 120 lóerő manapság ilyen gynegébbik 1.4-es körül van. Városban 8-9 litert simán be tud vágni. Ha kimész hosszabb útra, 90-100-as tempóval 6-tal elvan.

Legutóbbi autó vásárláskor vacilláltan dízel és turbós benzines között. Árra nagyon minimális különbség volt a két motor között. Szinte semmi. Tesztautóból volt mindkettő, így mindkettőt ki tudtam próbálni. Kellemesebb a turbós a szívó benzinesnél. De végülis összességében a dízel mellett döntöttem, azt éreztem jobbnak. A fogyasztás volt az egyik érv mellette, a többit nem részletezem, mert nem akarom a benzinfanok zsebében nyitogatni a bicskát.

2020. márc. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 4


Kamionosoktól, traktorosoktól olcsóbb a dízel mi?

2020. márc. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5, nem tudom, sosem töltenék ilyet kétes eredetű löttyöket egy sok milliós új autóba. Mióta megvan, kivétel nélkül prémiumot tankoltam bele, márkás kúton. Ha a benzines mellett maradtam volna, annál is így tennék. Nem egy-két évre vesz az ember új autót. Legalábbis én. 10-15 évre tervezek bele. Ezekbe egy injektor, nagynyomású szivattyú, részecskeszűrő nem két fillér. Szerintem nem éri meg kockáztatni használt sütőolajjal és hasonlókkal.
2020. márc. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
J Astra Sedan 1.4 turbó (140 ló) fogyasztása 11.000 km alatt és 39 km/h átlagsebesség (városi használat) mellett a kijelző szerint 6.7 liter, de 5 decit elcsal, tehát 7.2 liter/100 km.
2020. márc. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!