Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Küszöb és sárvédő szélének...

Küszöb és sárvédő szélének fényezése? Milyen rozsdaátalakító és alapozó?

Figyelt kérdés

Sziasztok, úgy adódott, hogy az autómon a küszöb és a sárvédő széle lakatolásra szorul. A munka ezen részét megcsinálja egy jártas személy, a fényezés részét viszont én fogom.


A kérdés az lenne, hogy a csupasz fém felületet, milyen rozsdaátalakítóval kezeljem, majd kittelés után milyen alapozót használjak? Konkrét márkákat vagy linkeket szívesen fogadok!


Sajnos csak spray termékek jöhetnek szóba, és itt a bökkenő. Tudom, hogy az autóiparban 2k alapozót használnak, de azt sprayben nem kapom meg. 1k -s alapozó kellene az említett formában.



(Félreértés ne essék, nem vagyok teljesen tudatlan a témában, "fényeztem" már egyszerűbb dolgokat meg gittet/kittet is használtam, a kérdés azért írom, hogy a lehetőségekhez mérten a lehető legjobb minőségben tudjam megcsinálni az autóm.)



2020. márc. 25. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, éngem is érdekel.Köszi.
2020. márc. 26. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 D. Brasco ***** válasza:
100%
Ilyen szutyok 1k-s sprayvel jobb ha neki sem állsz,de komolyan!Pénz meg időpocsékolás az egész.Ezeket a szarokat kb egy kis pálinka is megmarja ha rálöttyintesz egy keveset,egy benzines ronggyal meg szó szerint le tudod törölni a fémről mert feloldja.........mindegy hogy milyen alapozot vagy rozsdagátlót vagy akarmi mást kensz alá.
2020. márc. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Very well,, festék jó lesz..van szórógitt is spray ben és alapozó is.
2020. márc. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fémtiszta felületre nem kell rozsdaátalakító!

Én cinkromátossal szoktam alapozni majd erre jöhetnek a következő rétegek. Egyébként sprayből is létezik 2K festék. Ezekben egy kapszula van, ami a rázás hatására összetörik benne.

2020. márc. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Frissen lakatolt felületen mit akarsz rozsdaátalakítózni?
2020. márc. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az ún. láthatatlan rozsdát szerettem volna átalakítózni.


Azóta kikértem egy autófényező tanácsait, inkább ne használjatok 1k-s alapozót ti se, legalábbis metál fénynél biztosan ne.

2020. márc. 30. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!