Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Súly és lóerő arányban milyen...

Súly és lóerő arányban milyen kisautó felel meg ennek a "kritériumnak"?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 tonnás autóm (saját súly).

Ehhez 150 lóerő.

Szeretnék egy kisebb autót, mert ez indokolatlanul nagy nekem.

Viszont amennyire dinamikus ez az autó az pontosan megfelel az igényeimnek, nekem ennyi pont elég, ennél lomhábbat nem szeretnék (meg erősebbre sincs szükségem)

Kérdés, hogyha csak a saját súlyt nézzük akkor mekkora az a teljesítmény ami megfelel ennek?Pl. egy 1100 kilós autó nagyjából 120 lóerővel tudja ugyan ezt?

Minden más igényemet be tudom pipálni a hahun, de az érdekelne, hogy a teljesítményt hogy állítsam be mondjuk 1000 és 1300 kg között hogy ezt megkapjam?


2020. márc. 26. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Körülbelül tizede legyen a teljesítmény lóerőben, mint a kocsi tömege kilogrammban! Ha például 1100 kg a kocsi, akkor 110 lóerő körüli teljesítményre lesz szükséged.
2020. márc. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
110-130 között valahol, de azt vegyed figyelembe, hogy nem mindegy dízel vagy benzines-e és azon belül turbós-e, mert máshogy adják le a teljesítményt.
2020. márc. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sport Szwift. Kiváló a LE/súly arány, ennek megfelelően megy mint a vihar.
2020. márc. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Suzuki Altom van 1050 ccm 63 LE 16 szelepes, talán 850 kilós mint a Swift, de még annál is kisebb egyel. Marha jól gyorsul. (De ilyet ne vegyél.) Régi Swiftből az 1,3 16 szelepes azt hiszem 83 LE. 68 LE 1,3 8v Sedan Swiftem volt már, az igazán megbízható igásló volt, de nem jól gyorsult.
2020. márc. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!