Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen csövek vannak egy autóban?

Milyen csövek vannak egy autóban?

Figyelt kérdés

Tudnátok írni pár példát? A szempontok: mi a neve, miből készük, hol található az autóban és mit szállít?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. márc. 27. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Én láttam egyszer egy csövest az autóban.

Ez számít?

2020. márc. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:D :D Hát ez jó. Nem pont erre számítottam, de oké.
2020. márc. 27. 09:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el gondolkozni, menni fog! Képzelj el egy autót úgy, mint egy "robbantott rajz" és próbáld számbavenni, mi van benne, és mihez kell cső.


Induljunk elölről, négy hengeres Otto-motorról van szó (kötözködők kedvéért a hibridek Atkinson-motorjára is igaz):

- Hűtővíz előremenő cső, ez szállítja a motorból a forró vizet a hűtőbe

- Ha előremenő van, akkor kell lennie visszafelé menő csőnek is, amin a hűtőfolyadék visszamegy a motorba

- A hűtőrendszer kiegyenlítő tartályhoz menő cső. Az eddigi csövek abyaga szövetszálerősítésű gumi

- Szívócső a légszűrőházig, a légszűrőháztól a fojtószelepházig, ezután általában elágazik többnyire 4 felé, és itt már szívósornak hívják. Anyaga műyanyag

- Vákumcsövek. A fojtószelep után csatkaoznak a szívócsőre, egyik megy a fék vákuumszervóhoz. A másik a légszűrőházhoz, ahol egy termosztát a vákuum segítségével vált át egy csappantyút, hogy hideg levegőt szívjon, vagy a kipufogósor felől meleget, a váltás folyamatos, keverni is tudja. Anyaguk műanyag, pár mm átmérőjűek.

- Kipufogócső, a 4-ből-1-be kipufogósornál kezdődik, először a katalizátorba megy, a katalizátorból a középső dobba, majd a hátsó dobba. Anyaga általában rozsdamentes acél. Szén-dioxidot, vízgőzt, Nitrogént, kis mennyiségben (ezrelékek) nitrogén oxidot, el nem égett szénhidrogéneket és szén-monoxidot szállít, hétköznapi nyelven kipufogógázt.

- A szellőző rendszer levegőcsövei. Anyaguk műanyag, az utastérbe szállítanak levegőt

- Előfordul főleg régebbi autóknál, hogy a szellőzőrendszer nem mechanikus vezérlésű, hanem a különböző csappantyúkat vezérlése nyomógombokkal történik, de a mozgatást vákuum végzi, ezekhez a munkahengerekhez is vákuumcső megy. Az ilyen kocsikat a motortérben jellemzően a szélvédő alatt található, tojástartóra emlékeztető alakú vákuun-tartályról lehet felismerni.

- A szélvédőmosó és fényszórómosó csövek. A szélvédőmosó-tartálytól mennek a motorháztető fúvókáihoz, és a fényszórómosó fúvókákhoz, anyaguk vagy átlátszó lágy PVC vagy gumi.

- Az üzemanyagrendszer csövei. Az üzemanyagszivattyútól az injektorokig mennek. Nem menyjünk a részletekbe, van a felesleges üzemanyagot visszavezető vosszafolyó cső, meg az üzemanyagpára-lecsapató tartályból menő cső is.

- Magasabb autókon, főleg az amerikai igazi terepjárókon lehet még a könnyebb beszállást elősegítő lép-cső... (bocs, nem bírtam ki)

2020. márc. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az elsőnek azért, mert jót nevettem, a másodiknak pedig azért mert Tényleg nagyon hasznos választ adott!


:)

2020. márc. 27. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!