Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire gyakori, hogy szalona...

Mennyire gyakori, hogy szalonautó sérült?

Figyelt kérdés
Egy 1,5 éves autóról van szó. Szalonból vásároltam 2018-ban teljesen újan. Egy autófényező ismerősöm múltkor megnézte a kocsit, és azt mondta, hogy a jobb eleje újra van fényezve, biztos sérült volt. Mennyire gyakori ez új autónál? Érdemes ennyi idő után fogyasztóvédelemhez fordulni, vagy ezzel így jártam?
2020. márc. 28. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Már úgyse tudnád bebizonyítani hogy akkor történt.

Ők mondhatnák azt hogy te fényezted újra.

2020. márc. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Simán megtörténhet.

Én a saját szememmel láttam olyat, hogy az anyagbeszerző izomból rátolatott egy átadásra váró vadiúj autónak az udvaron.

Bármi lehet, de ahogy már mondták ezt már az életben be nem bizonyítod.

2020. márc. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam. Átadás után már hiába reklamálnék, főleg ennyi idő után. Hallottam már ilyeneket, hogy szállításkor, trailerről letolatáskor sérül a kocsi, és ugyanúgy eladják mintha fullos lenne a kocsi. Eddig azt hittem ez csak urban legend...
2020. márc. 28. 10:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok autó még a gyárban átesik javításon, tehát nem biztos, hogy akár a kereskedő is tudott róla. 1,5 év után tényleg nem tehetsz semmit.
2020. márc. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal gyakoribb, mint hinnéd. Az új autók jó részén van javítás, ami lehet akár egy kis karcolás miatti fényezés, de akár törés is. Leggyakrabban ezeket még a gyárban javítják, így sokszor maga a kereskedő sem tud róla, hogy a vadonatúj autó már átesett egy javításon, hiszen ezt a gyár sem fogja vele közölni. Ebben csak annyi a szerencse, hogy maga a javítás is a legtöbb esetben gyári minőségű, szóval nem kell attól félned, hogy egy összetákolt roncsért fizetsz. Persze itt is vannak kivételek...
2020. márc. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk családban van Toyota amikor átvettük a kocsitol 15 méterre már megszolaltam hát a fényezés nem sikerült olyan rusnya.


Festék vastagság merovel az érték gyári, egyszerűen csak lesz..tak a gyárban hogy el van rontva és megfolyt a festék , azt gondolom megkapta a szalon raneztek jee szetfolyt és felgyurodott a festék (megakad a fenyezesben a körmöm) nem baj adjuk oda a parasztnak.


Szóval nem kell hogy sérült legyen akkor is árulnak szemetet.

2020. márc. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

amikor becseréltem a régi autómat egy újabbra ugyanannál a szalonnál, akkor egy tudálékos faszi méricskélte a dukkót..nos szép volt az autó, de az újrafújás miatt alkudozni kezdtek. Akkor kértem a cégvezetőt, és elmondtam, hogy nálam nem volt semmiféle javítás, nézzünk utána a beszerzéskor mi történhetett vele. Elálltak a vitától, megkaptam az új autóm. Egy alkalmazott akkor elmondta, hogy a leadott kocsim szállításhibás volt, de gyári anyaggal volt javítva.

Később megtudtam, hogy a vasúti, vagy tréleres szállítások tíz százaléka sérül..tehát százezer új autó tíz százaléka...és soha nem jön rá senki.

2020. márc. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!