Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baj a kocsimnak?...

Mi lehet a baj a kocsimnak? (Opel Meriva B.2010-es 1.4 88kW 120PS)

Figyelt kérdés
A hűtővíz tartályban 1-2 hónapon belül a hűtővíz 70% eltűnik. És a napokban vettem észre, hogy a kipufogó köpi a vizet néha. Nincs fehér füstje, nem fogyaszt többet, a hűtővíz tartályban se láttok olajat. Az autot mindennap használjuk csak városban 5-10 perces utazásra, hétvégente nagyobb távokra is (30-50km) Hova tűnhet a hűtőfolyadék? És miért köpi a kipufogó a vízet? Tudom, hogy hengerfej gyanús, de hátha van valakinek más ötlete is.

2020. márc. 29. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Alá néztél már teljesen száraz placcon hogy hagy-e nyomot a vizfolyás?

Vagy a motortérben is lehet leskelődni nagyon sokat mire rátalál az ember ezekre.

A kipufogó valószinű nem ezt a vizet köpködi.

2020. márc. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Motortérben nem talaltam semmit...

De majd holnap jobban megnézem mégegyszer, és ala is rakok egy karton lapot hátha meglátom, hogy hol folyhat el a víz.

(Csak ma sajnos egész nap este az eső)


A vízhűtő tartály sapkája nem baj ha nem feszül teljesen a tartályra??

Olyan egyszerűen tudom tekergetni rajta, egy kicsit lőtyőg is sapka rajta. Nem kéne úgy ráfeszülnie mint az olajnál?

2020. márc. 29. 20:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Motorolaj nem habos?
2020. márc. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A vízhűtő tartály sapkája nem baj ha nem feszül teljesen a tartályra??


Olyan egyszerűen tudom tekergetni rajta, egy kicsit lőtyőg is sapka rajta. Nem kéne úgy ráfeszülnie mint az olajnál?"


De baj, nem szabad lötyögnie

2020. márc. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Hova tűnhet a hűtőfolyadék?"

Valahol szivárog. Vízpumpa, bilincsek, de akár valamelyik cső is ki lehet repedve, dörzsölődve. Nem biztos, hogy annyira ömlik, hogy álló motornál is tócsában áll az autó alatt. Lehet hogy csak szivárog, ami a motor hőjétől el is párolog. Én is jártam már így. Alaposan, aprólékosan át kell nézni.

"És miért köpi a kipufogó a vízet?"

Mert a benzin hidrogéntartalma vízgőzzé ég el. A vízgőz pedig lecsapódik a hideg kipufogó (5-10 perces használat) belső falán. A lecsapódott víznek valahol ki kell folynia. Nem tud máshol, csak a kipufogó végén.

2020. márc. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!