Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az állohelyzeti klíma,...

Mi az állohelyzeti klíma, Olyan mint az állófűtés Távirányítós?

Figyelt kérdés
2020. márc. 30. 11:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Autóban ami van, arra gondoltam
2020. márc. 30. 11:37
 2/7 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen olyan mint az állófűtés. Az hogy távirányítós az gondolom típusfüggő. Ha jól tudom kamionoknál legalább is létezik olyan megoldás hogy időzítővel induljon el a cucc amit beállítasz hogy melyik napon melyik órába induljon el, és mire odaérsz már meglesz a kívánt hőfok. Személy autóknál nem tudom hogy létezik-e ilyen megoldás, lehet az újabb típusokban már van fogalmam sincs.
2020. márc. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Leállított motornál is működik. A márkásabb elektromos autók tudják ezt.
2020. márc. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"létezik olyan megoldás hogy időzítővel induljon el a cucc amit beállítasz hogy melyik napon melyik órába induljon el, és mire odaérsz már meglesz a kívánt hőfok. Személy autóknál nem tudom hogy létezik-e ilyen megoldás, lehet az újabb típusokban már van fogalmam sincs."


Nem olyan nagy újdonság az állófűtés amiről írsz. És nem csak kamionokban létezik. A 2005-ös, tehát 15 éves mezei Astrámban is volt ilyen gyárilag. (Nyilván nem az alapfelszereltség része volt.)


Állóhelyzeti klímával még nem találkoztam. De valószínű ennek az analógiájára ugyan ez: időzítve automatikusan bekapcsol. Már csak az a kérdés, hogy ezt hogy valósítják meg. Tekintve hogy az autókban általában a motor hajtja a klímakompresszort. Ekkor a motor is automatikusan beindul vajon? Vagy jó nagy akku van az ilyen autókban és ilyenkor egy villanymotorról megy...

2020. márc. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Így van ahogy irják, az álló fűtés a kamionokban az már alapfelszerelés, személyautókban meg lehet külön rendelni.

Álló klímát még csak kamionokban hallottam, de tán ez se nagy teljesitményű és hamar leszívja az akkut.

Van a vizes klíma, de ez is gyenge.

2020. márc. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Egyébként létezett állóklíma a B5.5-ös passatban is. A legdurvább felszereltség. (W8-as motor stb) része volt, hogy napkollektor volt a tetőn, így a leállított motorú autó a tűző napon folyamatosan kellemes hőmérsékletet tartott az utastérben.
2020. márc. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Állóhelyzeti klímával személyautóban még én sem találkoztam.

De az utolsó által említett Szolár napfénytetővel ellátott autóhoz volt szerencsém.

(VW Phaeton 2007)

Kinti levegőt fújt be az utastérbe ha sütött a nap, illetve az autó leállta után ha használva volt a klíma, akkor hideg levegőt kb 30 percig, aztán a kintit.

A fedélzeti számítógépről volt ki/be kapcsolható és mindig aktív volt amikor sütött a nap. Nyáron hasznos volt ez is, nameg a hűtött klimatizált űlések is.

2020. márc. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!