Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kaptam egy Mz Ts 125-ös...

Lajos Tibi kérdése:

Kaptam egy Mz Ts 125-ös motort. Van egy kis baj vele, nem ad a gyertya szikrát pedig jo a gyertya. Aki ért hozzá az kérem segítsen?

Figyelt kérdés
A gyujto trafóra gondolok de nem vagyok még benne biztos. Ha van valaki aki ért hozza és segítene nekem az nem írna rám messengeren vagy itt válaszolna? Azt meg köszönném!

2020. ápr. 1. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
akksi?
2020. ápr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok profi szerelő, de érdemes kicserélgetni pár alkatrészt vagy másikkal kipróbálni. gyertya, gyertyapipa, gyújtókábel, gyújtótrafó, a blokkban is megnézni a gyújtást-állórészt. Ha pl a gyújtókábelben szakadás van, akkor azt senki nem fogja ránézésre megmondani, és lehet rugdosni a motort ítéletnapig, hiába jó a gyertya is, állórész is, stb is, de szikra az nem lesz.
2020. ápr. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a Ts nek is olyan a gyújtótrafója mint a mai motoroknak (van egy test, meg egy pozitív amin érkezik a "jel") , akkor meg tudod nézni hogy jó e. Fogsz egy aksit meg két kábelt (akár bikakábelt is csak ne zárd össze az aksit), az aksi negatívját rákötöd a vázra, majd a másik kábellel a pozitívat egy pillanatra hozzáérinted és szikráznia kell. Persze csak akkor szikrázik ha a gyertya is kap testet, azaz hozzáérinted a vázhoz.
2020. ápr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Asszem a TS_nek megszakítós, elektromos gyújtása van. Aksi kell bele. Mérd ki, vannak a neten ellenállás értékek :)
2020. ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm meg oldodott,szakadt volt a kábel
2020. ápr. 2. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!