Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Buszsofőr szakma? Nehéz...

Buszsofőr szakma? Nehéz megtanulni buszt vezetni?

Figyelt kérdés
Gyerekkori vágyam, hogy buszt vezessek. Az igazság, hogy sokan lebeszélnek róla, indokokat természetesen senki nem mond. Az természetesen tiszta, hogy nagyon fárasztó, de tényleg olyan alja munka, mint, ahogy külső személyek mondogatják? Mennyire nehéz egy buszt megtanulni vezetni? B-s jogsim van csak 4 éve, rendszeresen vezetek. Ha jól tudom, kell hozzá C-s jogsi is. 22/F
2020. ápr. 3. 02:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, itt nálunk van a kertben egy régi Ikarus 256-os, azon megtanulhatsz buszt vezetni, feltéve ha van hozzá aksid :P Na mindegy, bocsi...


Egyes busztársaságok ingyen kiképeznek buszvezetőnek, ha tudsz már teherautót is vezetni, vagyis van "C"-s jogsid. Egyszer voltam gyakornokként egy buszgarázsban, ott azt mondták, hogy 400-at keresnek általában bruttóban. Nem rossz az. Meg szerintem nem legalja meló, változtak az idők és most már a kamionosok és a taxisok is igényesebbek.

2020. ápr. 3. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
D jogosítvánnyal tudsz buszt vezetni, de ha olyan helyre mész el akkor ingyen leteheted. Egyébként valószínű én is buszsofőr leszek, bár nekem van még 2évem
2020. ápr. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont úgy meglehet tanulni mint bármi mást.

Könnyebb vezetni mint egy kamiont.

SZinte állandóan ugyan azon az útvonalon kell menni és ezért nagyon monoton , egyoldalú munka.

2020. ápr. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Könnyebb vezetni buszt, mint kamiont.

Tolatásnál például nem kell azzal bajlódnod, hogy eltekered balra a kormányt, az autó megindul balra de az utánfutó az meg megindul jobbra és akkor neki kell kezdened békázni meg megtörni, stb...

A busz csak méretben különbözik személyautótól ha csak ezt vesszük figyelembe.


Egyébként sok sikert kívánok hozzá :)

2020. ápr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
32%
Ráadásul busszal nem is kell sose tolatni.
2020. ápr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!