Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kényes téma ez és miért...

Mr.The Colonel kérdése:

Miért kényes téma ez és miért hazudnak maguknak is az emberek?

Figyelt kérdés

Gondolom mindenkinek van olyan ismerőse/rokona aki az a kategória, hogy megnézi az utcán a kocsikat, hogy “fú de jól néz ki”. Aztán eljön az adott mondat, hogy “én akkor se vennék ilyen kocsit, ha lenne rá pénzem.”

Ez a 2 mondat tökéletesen üti egymást.

Nekem is volt egy ilyen kellemetlennek mondható beszélgetésem, mert családi összejövetel volt és kérdezték mi újság autó terén, mert tudták hogy egy balesetben januárban(nem én voltam a vétkes) kiütötték alólam a kocsit.

Elmeséltem, hogy megrendeltem egy újat, a biztosító kártalanított és 17 millióban állt meg a kocsi.

Ekkor jött egy rokon, már már felháborodva, hogy hát aztán tuti nem venne ennyiért kocsit ha lenne se rá való.

Látszott rajta, hogy düh van benne. Csak nem értem miért. Nem loptam rá a pénzt, nem sikkasztottam.


2020. ápr. 3. 15:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég 7,5-ért vettem új autót. Itt az oldalon én is megkaptam ugyan ezt. Én se értem hogy másoknak mért fáj, hogy ki mire költi a pénzért. Nem loptam, nem csaltam, megdolgoztam érte. Kp-ra fizettem ki, nem adósodtam el, nem kell miatta szárazkenyéren élnem, és nem a híd alatt alszom miatta. Mégis megkaptam, hogy milyen felelőtlen vagyok, erőmön felül költekezek, hülyeség 200.000Ft-nál drágább autót venni, stb...

Szerintem az ilyen okoskodásokat rá kell hagyni másokra. Hiszen nem ismernek, nem ismerik se az életkörülményeidet, se a pontos anyagi helyzetedet. Felnőtt emberek vagyunk, el tudjuk dönteni, hoyg a saját pénzünket mire költjük.

2020. ápr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

El vagy tévedve.

Ha nekem tetszik egy autó, attól még nem feltétlen jelenti azt, hogy nekem kellene ilyen.

Nekem olyan autó kell, amit a mindennapokban használok, nem fogyaszt sokat, megbízható, ha kell, akkor tudok vele menni, nem maradok ott vele az úton, ha netán kisebb sérülés, optikai hiba lesz rajta, akkor tudomásul veszem, hogy ez használati eszköz és nem kapok szívbajt miatta. Viszont nem is tartom státuszszimbólumnak, felvágási eszköznek, szomszédpukkasztónak, hanem csak egy haszálatra való tárgynak.

Ettöl még tetszhet egy abszolut luxusautó kinézetre, de akkor esm kellene, ha ajándékba adná valaki, mert nem arra való, amire én használok egy autót.

HA netán kapnék ilyet, az elsö lenne, hogy eladom, mert számomra autóként értéktelen, csak áll benne a pénz és nem használható számomra.

2020. ápr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2-es, akkor miért szúrja a többi embernek, hogy én ennyiért vettem?

Mi van ha KP-s fizetés volt, mert nekem mondjuk annyi anyagi tejért jelent a 17 millió mint másnak a 200e Ft-os autó?

Mégis ezek az emberek dühvel reagálnak egy szimpla beszélgetés során arra, ha válaszoltam egy másik ember kérdésére. Ez nem normális reakció. Én külföldön nőttem fel, ott nem tapasztaltam ilyet, hogy attól dühös leszek, mert Jürgen megint megvette a legújabb S classt

2020. ápr. 3. 15:38
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
a bmw pont ilyen ha lenne 17m akkor sem vennék inkább ennyiért kevésbé gusztustalant , 10-20m is cigányok ülnek bmwaudimerci ma már cigány autó
2020. ápr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ha még érthetően fogalmaznám érteném is, hogy mit szeretnél elmondani.

Az meg, hogy itt egy ilyen rasszista dumát letoltál, igazából el is árult mindent rólad, hogy miféle ember vagy. Ráadásul te akkora Magyar vagy, hogy a saját anyanyelveden SEM tudsz megfogalmazni egy 2 soros mondatot. Tipikus az, akiről maga a kérdés szólt. Jár a taps.

Levegőt se vegyél, hisz roma családok ezrei lélegzik azt a levegőt, amit te is.:)

2020. ápr. 3. 16:03
 6/13 anonim ***** válasza:

"Ekkor jött egy rokon, már már felháborodva, hogy hát aztán tuti nem venne ennyiért kocsit ha lenne se rá való."


Ja persze. Lenne a számlán felesleges 60-80 millió akkor biztosan 90lovas 4-es Golfot venne :D

2020. ápr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Irigység, te is igazából dicsekedsz vele, hogy van ennyid autóra, ami messze több, mint amit egy átlag magyar tud autóra fordítani. (Gondold végig, most a koronavírus kapcsán vannak cikkek mennyire elszegényedett a magyar nép) Egy ilyen autó jelképez mindent, amint a magyarok 90%-a keserédes irigységgel tud csak szemlélni
2020. ápr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%

Egyébként tegnap délután még azon agonizáltál, milyen BMW-t vegyél, aztán meg is rendelted még este 7 körül, majd elmentél egy családi összejövetelre, ahol már elő is adtad a kocsivételt?


Esetleg csak szimplán ide jársz hazudozni és uszítani a népet?


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__10..

2020. ápr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem volt 5.0 V10 TDI Touaregem (tényleg volt), és jött a sógor, láttam rajta hogy csorog a nyála, annyira tetszik neki, hagytam is hogy vezesse, minden. De persze utána jött a magyarázat, hogy neki nem kellene, mert nincs hol kihasználni, blablabla. De igazából csak arról volt szó, hogy az 520i E34es BMW tankolásába is majdnem belerokkant, vagyis tudatalatt tudja, hogy nem bírja fenntartani, és saját magát is nyugtatja ezzel a dumával. Nincs belőle semmi baj, el kell fogadni. Inkább vegyen mindenki olcsóbb, könnyen fenntartható kocsit, de azt tudja szép állapotban tartani.
2020. ápr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Beviz Elek ***** válasza:
36%

Ez a két mondat egyáltalán nem üti egymást, sőt...


Az egy dolog hogy mi tetszik, az egy másik dolog hogy ha lenne rá pénzem, akkor sem az következne a fontossági sorrendben, sőt továbbmennék, hiába lenne rá (elpancsolható) pénzem, lehet hogy teljesen ertelmetlen lenne megvenni.


Nekem nagyon tetszik az új Dodge Charger, de ha lenne 17-18 millióm, akkor sem vennék.

Fontossági sorrend alapján előbb kifizetném a házhitelt, majd építenék egy garázst és utána vennék egy Tesla Model 3-at. Bármennyire is tetszik a Charger, ha minden célomat elértem és ezen felül is maradna rá pénzem, akkor sem vennék hiszen nem célom az értelmetlen környezetszennyezés.


Te az autón kívül mindent elrendeztél az életedben hogy 17 milliót ki tudsz rá fizetni? Valóban nem lett volna értelmesebb helye?


Mindenki máshogy gondolkodik, nem a tetszik-megveszem kategóriába tartozom hanem tudatosan odafigyelek a pénzügyekre. Azért mert valami tetszik és telik rá, az nem azt jelenti hogy fejvesztve szaladok megvenni.

2020. ápr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!