Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez szabálysértés?

Cecee kérdése:

Ez szabálysértés?

Figyelt kérdés

Rendőrök mai napon leigazoltak egy nőt a faluban. Én pont ott tértem le, az utcánkba. És kettesben kicsit nyomtam neki, mivel settem, 50et betartottam csak kavicson megkapart az autó. Rá 10percre dudaltak házunk előtt

Csak már nem voltam otthon. Kérdésem az lenne, hogy ez miatt jöhet valami büntetés??



2020. ápr. 3. 17:26
 1/9 Jöved Elemér válasza:
Nem.
2020. ápr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy lenne bármi is. Betartottad az 50-et, nem traffiztak amúgy se, csak kicsit kipörgött a kerék. Megesik.

Ha nem voltál otthon, honnan tudod, hogy dudáltak? Mondták a szomszédok?

2020. ápr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Édesanyám mondta
2020. ápr. 3. 17:40
 4/9 A kérdező kommentje:
Elvileg le is fényképezték az autót. Kint állt a kapu előtt
2020. ápr. 3. 17:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Max azt képzelem el, hogy valamit megnéztek rajta a rendszerben, mondjuk az jött le nekik, hogy siettél ahogy írod és lecsekkolták, hogy minden rendben van-e a kocsival. Szoktak ilyet.



Ha úgy fotózták, hogy áll az autó a kapud előtt, akkor ha nem állt rosszul, tilosban (gondolom nem), vagy útra túlságosan kilógva, esetleg járdát elfoglalva, és a papírok is rendben vannak, akkor nem aggódnék. Ha valami nagy gáz lett volna, úgyis becsöngetnek.

Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni.


#2 voltam

2020. ápr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Valami jön úgyis fellebbezek

2020. ápr. 3. 18:07
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

"Rá 10percre dudaltak házunk előtt"

Igen, ez szabálysértés. Hangjelzést adni (gy.k. dudálni) csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében szabad (lakott területen).

2020. ápr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ők dudáltak

Nem én!

2020. ápr. 3. 20:45
 9/9 anonim ***** válasza:
59%
Attól az még szabálysértés.
2020. ápr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!