Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám légteleníteni a...

Bwung12 kérdése:

Hogyan tudnám légteleníteni a fűtőradiátort?

Figyelt kérdés
Egy 2002 es C corsáról van szó, nem volt jó a fűtésem, a hűtő rendszer, és a fűtőradiátor át lett öblítve, rengeteg kosz kijött belőle, majd új fagyállót is kapott, 3,5 litert ír neki a könyve, kb 3.2 liter bele is ment, viszont a fűtésem nem 100-as. Langyos levegőt fűj 85+ fokos víznél, a párát leviszi a szélvédőről, de hidegebb időben kevés. A fűtőradiátorba csatlakozott csövek közül a beáramló melegszik rendesen ahogy jár a motor, a kiáramló viszont kevésbé, arra gyanakszom, hogy levegő dugó van benne. Nyomásra a beáramló csöve kicsit keményebb, de mindkét cső nyomására van visszafolyás a kiegyenlítő tartályba. Hogyan tudnám megszüntetni azt a légdugót? Termosztát tuti jó.

2020. ápr. 3. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Még az is lehet hogy van benne kosz ami eltömiti valamennyire a rendszer részét és ezért nem kavarog benne a folyadék.

Ezt nem ismerem de akkor a két csövön kell lenni a légtelenitő csavarnak. Tehát amelyik cső megy a motortól a radiátorig, a másik pedig vissza.

2020. ápr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ott nem levegő gond lesz, Opeleknek az egyik legjobb a fűtő/hűtőrendszerük.

Én hasonló bajban vagyok, csak egy Renaulttal, amiknek köztudottan katasztrófa a hűtésük.

Egyszer egy peugeotnál csináltam trisós mosást, utána kb orrán száján folyt a víz belőle.


Valószínű hűtőproblémájuk lehetett ezeknek az autóknak, és valaki beleöntött valami hűtőtömítőt.

Na az tényleg tömít, legutóbb én is beleöntöttem lustaságból egy ilyen trutymákot egy dízel opelbe, a már szinte folyó hűtőnél is megállította a szivárgást.

Viszont a fűtést is rendesen hazavágta.


Bizonyos típusoknál halál egy ilyen tömítő lötty, pl a renaultoknál, ahol nagyon szűkek a hengerfejtömítés lukai.


G astránál egyszerű egy radiátorcsere, talán a corsánál se nehéz, azt nem csináltam még. Talán az fog csak segíteni. :(

2020. ápr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Át lett öblítve teljesen a rendszer, hálózati vízzel, átfolyt rajta, utána hogy ne csapvíz maradjon benne kifújtuk, össze lett dugva a csőrendszer és utána felöntve, tuti nincs eldugulva sehol.
2020. ápr. 4. 04:53
 4/5 anonim ***** válasza:
A Corsa automatikus légtelenítésű. Ha nem fordul meg a víz a fűtőradiátorban, akkor ott valamilyen dugulás van még. Talán egyszerűbb lenne kicserélni a fűtőradiátort, mert ha annyira koszos volt, előfordulhat, hogy már hiába tisztítod.
2020. ápr. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mondom, teljesen átfolyt rajta a víz. utána át lett fújva levegővel hogy ne csapvíz maradjon benne...
2020. ápr. 4. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!