Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért érez kényszert a legtöbb...

Mr.The Colonel kérdése:

Miért érez kényszert a legtöbb ember, hogy lehúzza az elektromos autókat?

Figyelt kérdés

Mindenki ismeri gondolom a klasszikus helyzetet. Valamelyik hírlap lehoz egy cikket elektromos autóval kapcsolatban.

Magyar proli: “sz@r, lemerül, állandóan tölteni kell...stb.”


Na most mindennek megvan a maga helye a közlekedésben. Valamelyik pályára, valamelyik városba, valamelyik meg bontóba.(mint a magyar autók 60%-a)

Az elektromos autó tökéletesen kielégíti a városi közlekedés feltételeit. De akar hosszabb távon is, hiszen az újabbak már elmennek 2-300 km-t. + ugye a Tesla ami jóval többet.

Ha azt nézem, hogy egy városi közvélekedésben mennyi idő 2-300 km-t összeszedni, nem túl egyszerű. De akar ha agglomerációban élsz, akkor is bőven van előnye.

Olcsónak nem olcsó, nincs “vényócas hang a valami” hangja, de van szerviz mentes élet, ingyen parkolás, adókedvezmény meg fékbetétcsere-mentes élet.

De a prolik úgy ellenkeznek ellene, mint anno a lovaskocsis prolik a T-modell ellen. Pedig nem is az ő maradi gondolkodásuk a célközönség. :D



2020. ápr. 3. 20:45
1 2
 1/14 anonim válasza:
22%
Én nem húzom le őket, de az elektromos autók hosszabb távra alkalmatlanok, mivel kevés helyen van kiépítve töltőállomás városokon kívül.
2020. ápr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem kényszer, műszaki tény, az akkumulátor-technológia még gyerekcipőben jár.
2020. ápr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Ezt úgy hívják a pszichológiában, hogy önvédelmi mechanizmus. Minden áron át kell verned magad, hogy miért jobb a 15 éves német dízeled, különben a komplexusok és a hiányérzet elkezdenék roncsolni az éntudatot. Nyilván, ha megengedhetnék maguknak, akkor máris változna a véleményük. Emiatt nem szabad hozzászólásokat olvasni akármilyen magyar portálon, mert szinte sosem valódi, objektív véleményeket látsz, hanem érzelemalapú, hamis megnyilvánulásokat. Ezekből sosem lesz beszélgetés, csak frusztrált köpködés meg szenvedés. Az objektív tényekkel, számokkal semmire sem mész, pont hogy azokat zárja ki a tudatalattijuk. Nincs értelme beszállni ilyenekbe. :)
2020. ápr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%
Én meg csak simán nem szeretem a villanyautókat, villanymotorokat, stb. A negatív csúcs az E kerékpár. Aki sportolni akar, az tekerjen, aki meg nem elfáradni, az vegyen robogót. De az se zavarna, ha rajtam kívül mindenki elektronyos cuccokkal furikázna. Bizonyos dolgokban jobb a hagyományos: szex (nővel), autó (belsőégésű motor), sport (tabletták nélkül), olvasás (könyvből).
2020. ápr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
36%

Nem vagyok az elektromos autó ellen, de nem a mostani formájában lesz a jövő. Tfh elterjed, és mindenkinek az lesz. Mennyi energiát kell előállítani a jelenlegi autózási mennyiséghez? Ki lehetsz számolni, legalábbis közelítőleg. Egyelőre sehol sem vagyunk attól...


Mindenesetre van 1-2 tévedésed.


"van szerviz mentes élet,"


Hát, ami elromolhat az el is romlik. Illetve karbantartani és javítani, kopó alkatrészeket cserélni abban is kell, mert van.


"ingyen parkolás"


Most még van, de ha elterjedtebb lesz, akkor nem lesz.


"adókedvezmény"


Ez is olyan, hogy bármikor megszüntethetik. Persze ha már megvan, akkor nem érint.


"meg fékbetétcsere-mentes élet."


Viszont ha meg mégis elromlik valami, akkor elég drága lesz. Persze ez meg pont megfordul, ha elterjed.


Én jelenleg egy komolyabb hibridben jobban bíznék, persze ott meg dupla hibalehetőség van. Komoly hibdrid alatt nem a Suzuki rendszerét értem, hanem pl a Toyota/Lexus rendszert.

2020. ápr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
Aki utána olvas kerdez tudja hogy nincs törtenelmük . Fűtés leveszi a teljesitményt nem mindenhol van töltő es az is drágul , otthonra töltő napelemmel meg full extra . Javításuk is drágs . Inkabb hibrid .
2020. ápr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Hybrideket helyezném előnybe, varosba siman mehetsz elektromotorral, varoson kivul pedig a belsőégésűvel. Tisztan elektromosat nem vennék.
2020. ápr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Most kinek akarod bebizonyítani az ellenkezőjét? Van neked is véleményed és van másnak is.
2020. ápr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem könnyű beismerni hogy nincs rá pénzük.
2020. ápr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
15%

mit prolizol te szerencsétlen, evvel a szövegeddel sokkal nyomorultabb vagy bárkinél is.

Akkor látsz te villanyautót, kérdező, ha kiguglizol egyet.

Vagy apucid alád tesz egyet.

2020. ápr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!