Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Parkolóban két csík közé...

Parkolóban két csík közé pontosan középre kell állni vagy elég a vonalon belül elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
A minap megszóltak, hogy miért nem középre állok centire pontosan, mert egy illető egy nagy kocsival nem tudott beállni mellém. A félreértések elkerülése végett: szabályosan a vonalok között álltam, csak kicsit az egyik oldalra, de se a tükröm, se semmi nem lógott át, sőt a képzeletbeli vonal még a vonalt sem érintette. Tehát teljesen a két vonal között helyezkedett el az autóm. Létezik erre valami szabály, vagy én szabályosan parkoltam? Köszi.
2020. ápr. 4. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Illik középre állni, mert a magad dolgát nehezíted meg, ha oldalt állsz, mert a saját kocsid ajtajait sem tudod rendesen kinyitni. Ha pedig valakinek már ez gondot okoz, akkor mit fog csinálni egy 3 sávos autópályán 130-cal menve 4 kamion között?

Sajnos a parkolóhelyek túl keskenyek. Én ilyenkor azt választom, hogy nem a boltajtó elé állok, hanem távolabb, ahol ritkábban állnak a kocsik. Gyakorolj te is ott!

2020. ápr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen szabályos voltál.

Ha neki nagy autója van és nem fér el, az az ő problémája. Persze ha normálisan megkér, hogy álljak egy kicsit arrébb, akkor simán megteszem, de ha ilyen tapló módon beszólogatnak, akkor már csak azért sem.

2020. ápr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem álltam teljesen oldalra. Még szerintem volt egy 5-10 centi legalább a vonal felém eső oldalától. Nyilván értem, hogy miért lenne jó középre állni teljesen, de akkoris abszurdnak tartom, hogy már ezért megszólnak, mert valaki a nagy kocsijával nem tud beparkolni. Sajnos úgy érzem, hogy ez abból ered, hogy neki valami nem tetszik és emiatt bárkit úgy érzi, hogy megszólhat. Annak ellenére, hogy én szabályosan parkolok. Sajnos nem vagyok otthon az ilyen helyzetek kezelésében, úgyhogy inkább beálltam pontosan középre, de így utólag visszagondolva nem biztos, hogy legközelebb megállnám szó nélkül.
2020. ápr. 4. 11:37
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, illik középre állni. Nyilván nem vonalzóval kimérve, meg 1-2 centi nem számít. De szemmel láthatólag középre kell állni. Így fér el a legtöbb autó, és nem kell egymásra nyitni az ajtót.
2020. ápr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg egy tipikus "nagy autóssal" volt dolgod. Akiknek kell a nagy autó, de nem érzik a méretét, így a legtöbb helyzetet másoknak kell megoldani helyettük. És persze ő csak azért is bepasszírozza a nagy szarját a

a normál személyautók közé a kis helyre, mert 50 métert nem képes sétálni.

2020. ápr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hehe. Hát ez van :) Megmondom őszintén, hogy nem vagyok profi sofőr, nem tudok beállni tökéletesen, de mindig odafigyelek, hogy nehogy másokat zavarjak vagy rosszul álljak be+szabályos legyek és a mostani szitut kicsit abszurdnak éreztem, mert legközelebb az is gond lehet, hogy milyen ívben fordulok be...
2020. ápr. 4. 12:07
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezért szoktam én rendszeresen a parkoló legvégébe beállni. Az a +2 perc séta se ide, se oda.
2020. ápr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezt éppen gyakorolhatnád és menne az hogy beállsz középre. Kiszálsz , megnézed és újra próbálod hogy jó legyen. Hidd el szinte mindenki úgy tanulja meg.
2020. ápr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

Vannak a szabályok, és vannak az értelmes emberek, akik fel tudják fogni, hogy azon belül mi a normális.


Igen, állj középre, oké, hogy féloldalasan beállsz, te könnyen ki tudsz szállni, a másik oldalon meg dögöljön meg aki próbálkozik.

2020. ápr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja, jogos, majd gyakorolni fogom. Mégegyszer kihangsúlyoznám, hogy nem féloldalasan álltam és eszembe sincs olyat gondolni, hogy a másik majd megoldja, meg úgy száll ki, ahogy akar. Mindig figyelek másokra, eszemben sincs mást figyelmen kívül hagyni. Egyébként olyanért szóltak meg, ami teljesen szabályos és ennyi erővel a parkoló autók 90%-át szerintem meg lehet szólni.
2020. ápr. 4. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!