Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A6 3. 0 v6 TDI motorok...

Audi A6 3. 0 v6 TDI motorok tényleg olyan rosszak?

Figyelt kérdés

Igazából csak nagyobb terű autót kerestem, eleinte skoda superbet, de arra lettem figyelmes hogy az audi a6-osok jóval olcsóbbak, mégis sokkal erősebbek. itt egy kicsit gyanús lett nekem a dolog, ezért is kérdezem, hogy ennek mi az oka? Igaz, hogy amiket néztem ~2005 körüliek az audiból, skodából meg 2010 körüliek, de mind a kettő öregnek számít, csak az egyik 2500 euró a másik meg 5000.


Tapasztalatok?


Köszi előre is!



2020. ápr. 4. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Dehogy rosszak, a 3.0 TDI jó motor. Inkább az a gond, hogy a méretéhez képest korrekt fenntartási költség önmagában soknak hat. Na meg, hogy bőven 300.000 felett futottak ezek már
2020. ápr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az egyik legjobb. Amúgy küldd a 2500 eurós 3.0 TDI A6-ost, most megyek utána (7000 euró körül mennek a jó állapotú A6osok 2005-ből).
2020. ápr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és az, hogy quattro hátrány? Mert valaki azt mondta, hogy ott gyakran van gond a futóművel, és hogy 2x olyan drága mintha első kerék meghajtásos lenne. Amúgy kereskedő oldalakon nézegettem, manuális váltósok 2500-3000 euró körül vannak a 3 literes quattrok.
2020. ápr. 4. 21:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért adják viszonylag olcsón őket, mert nagyon sokba kerülnek az alkatrészek hozzájuk. 15 éves autóba már sok alkatrész elhasználódik, cserére szorul. De a motorok nem rosszak alapból.
2020. ápr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ilyen erős A6ost csakis quattroval szabad venni, sima elsőkerékhajtással nagyon gagyi az egész. Igen, a quattrós Audiknak kicsit összetettebb a hátsó futőműve az ugyanolyan elsőkerekesekhez képest, de nehogy már ezen akadjunk fel. Maga a quattro rendszer soha nem szokott tönkremenni, az örökéletű. Fogyasztásban is minimális a többlet.
2020. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

akkor összegezve: érdemes ilyet venni? Ilyen idősen is? Nem azért mert nem terveztem javítgatni vagy ilyesmi, de egy dolog hogy ha valaki megjavít valamit és utána jó lesz, vagy hogy örökké javítgatni kell :D


Szóval ha veszek 1 millióért egy ilyet, és félrerakok 1 milliót mondjuk a javítási költségekre. Hosszú távon így jól járhatok? Jó persze ha valaki nem ért hozzá, és megvesz egy rozsdás autót az egy dolog, de tegyük fel hogy rozsdamentes, és viszonylag karban is volt tartva.

2020. ápr. 4. 22:10
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne 1 millióért vegyél ilyet, hanem 2-2.5 millióért és tegyél félre 1 milliót váratlan kiadásokra.

A 3.0 v6 tdi jó motor. A vezérlés cseréje drága, de hiába láncos ilyen futásnál már cserés (mindben van már 300 ezer minimum).

Szerintem ilyen autó akkor éri meg, ha tudod magad javítani, vagy van egy jó ismerősöd.

Ha mindent listaáron veszel hozzá és hivatalos szerviz javítja akkor horror a fenntartása.

2020. ápr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, megéri, sőt, a 2010 Superb helyett a 2005 A6-ost venném, pedig a Superb is nagyon jó autó. Amúgy nekem is volt ilyen A6-osom, nagyon imádtam.
2020. ápr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2500-ért kb bontani való A6-ot kapsz, nehogy megvedd. Jó az A6 is, a 3.0TDI is meg a quattro is csak épp nem vas árban. Ez így a kerüljük el messziről kategória.
2020. ápr. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!