Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen munkáskocsit ajánlanátok?

Milyen munkáskocsit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Tökhülye vagyok az autókhoz. Szeretnék egy olyan használt kocsit (vírus után) amit melósnak használhatok és nem féltem a belsejét ha épp vascsöveket akarok hazahozni a fémkerből.


Amit szeretnék:

-alacsony fogyasztás (ha van akkor lpg vagy más olcsósított üzem)

-nem kell egy terepjáró de azért ha kimennék a kutyákkal az erdőbe ne akadjon el a földúton.

-olcsó és beszerezhető alkatrészek, olcsó fenntartás

-vonóhorgozható (nem muszáj de jó lenne)

-azért elférjek benne de nem kell egy 7 személyes óriás.

nem elvárás:

-vagány

-szép

-fényezés

-új



keret rá max 600-700 ezer lenne, de a legjobb egy 200-300 ezres kategória lenne.


Szóval ki milyen típust ajánlana?



#autó #fogyasztás #használt autó #kocsi #segítsetekhülyevagyok #kocsi ajánló
2020. ápr. 4. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Inkább nezz ki autókat ami tetszik és olvass utána a tipushibaknak.


Ennyiért olcsó fenntartást nem kapsz csak ideig óráig elzorog azt beboritod a vasba.

2020. ápr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik kombi jó lehet. Pl. egy F vagy G astra.
2020. ápr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Oké, 2-3 száz ezerért elhiszem, de 700 ezer forintért nem lehetne kapni egy nem roncshalmazt?


A típushibákat hiába olvasom, egyáltalán nem értek az autókhoz, nem mondana semmit nekem ez az infó.


Elkezdtem nézegetni autókat, de annyi típus van hogy már elkavarodtam. Ezért érdekelne nálam jobban hozzáértők véleménye.

2020. ápr. 4. 22:33
 4/12 anonim ***** válasza:

A munkáskocsi nem terepre való. A kettő nem összeegyeztethető.

Nekünk egy Skoda Roomster a munkásautó, jön-megy, teszi a dolgát, 50ezer km-rel vettük kb 5 évvel ezelőtt, most 330ezer van benne. Még mindig hibátlanul működik (a szükséges és opcionális javításokat, karbantartásokat MINDIG megkapta, minden esetben prémium, vagy azzal egyenértékű alkatrészeket építtettünk be). Dízel, városi-elővárosi használatban van, így 6 liter körül eszik. Ha egyhuzamban annyit autópályázunk vele, hogy kb csak tankolni állunk meg (árubeszerzés külföldről), akkor 5-5,5 literre lemegy a fogyasztás.

Kétüléses, viszont kényelmes hosszú távon is, 180 cm magas ember is görnyedés nélkül elvan benne. Heti pár alkalommal földúton is használjuk, de nem oda való, alacsony az alja.

És vonóhorgoztattuk, 800 kilót húzhat papíron és valójában is (ennyit bír a kasztni).


Szerintem köss kompromisszumot, mert amiket leírtál igények, azok együttesen nem fognak működni. És árban is a duplája, amennyiért normálisat kapsz.

2020. ápr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Túlzás a munkásautó kifejezés nekem, inkább "játszós autó" lenne, amit nem kell féltenem.

2020. ápr. 4. 22:54
 6/12 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem... szép, új terepjárót szeretnél 600-700e-ért, amiben vascsöveket és kutyákat szállítasz?

Nekem a szép új és a vascső szállítás nem jön össze egy mondatban. Amúgy valami G Astra kombit néznék ilyen célra, ha nem kell feltétlenül hogy terepjáró legyen. Olcsó, tágas, még valahogy ki is néz, nem valami szánalmasan öreg matuzsálem, az árkeretbe is belefér.

2020. ápr. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Munkás autónak valami hasonló a legjobb.

Ezen még vonóhorog is van.

[link]

2020. ápr. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Furgont keress, Fiat Ducato, Ford Transit, VW Transporter. Ezek bírják az enyhe terepet is, murvás gödrös utak meg se kottyannak nekik.
2020. ápr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Felesleges furgon. Én VW group egyterüt néznék a helyedbe.


Ford galaxy, seat alhambra, VW sharan

2020. ápr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#6os, a kérdező azt írta, hogy NEM elvárás a szép/új.
2020. ápr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!