Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy a közlekedő...

Miért van az, hogy a közlekedők egy része helytelenül ad irányjelzést? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

Egy általános szituációra gondolok, hogy egy előzénél (és kikerülésnél) a járművezetők kb. 60%-a az előzés megkezésénél használja az irányjelzőt, de visszatérésnél már nem teszi ki a jobbra irányjelzőt, mikor az pont ugyan olyan sávváltás, mint a manőver megkezdésekor, csak épp az ellenkező irányba. Ha az előzés nem jár sávváltással, csak a fezővonal kis mértékű átlépésével, akkor ez a szám mégnagyobb mint 60% az én statisztikám szerint. Ez a szöveg nem egyfajta felháborodás, kritika vagy tanítás a közlekedőkre, mert ez legyen a legnagyobb probléma (...), én sem tartok be minden szabályt (...), nyilván nem egy durva szabálysértés... Csak szimplán nem értem, miért ez terjedt el. Amikre én gondolok:

-ezt látják a többi közlekedőktől, és azt hiszik nem kötelező/nem fontos

-elfelejtik, hogy régen nem így tanulták (+esetleg ezt megerősíti bennük az előző gondolat)

-"vagány" (+más se jelez jobbra)

-"minek? gondolhatja, hogy nem maradok a szembe sávba, vaze"

-egyéb?


Másik kedvencem mikor folyamatosan villogó balra irányjelzővel előznek, ha véletlen visszaveszi a sávváltás után az autómatika, kiteszi, hagy villogjon a balra index, utánna vagy tesz jobbrát is...vagy amit végépp nem értek, leveszi a balra jelzőt, de még egyel feljebb nem mozdítja a kart, hogy legalább egy pislantás legyen márjobbra is. A legigénytelenebb mikor balrával tér vissza jobbra...


Ez már csak kiegészítés, mégegyszer mondom, nem vagyok KRESZ nazi, szimplán csak érdekel, hogy az emberek nagy része miért mulasztja el a jobbra irányjelzést elzőzésnél/kikerülésnél? Elsősorban az előzés befejezésénél nem irányjelzést adó járművezetők válaszát várom! (Nem csak BMW-sek, írjon bárki:) ) Köszönöm előre is az értelmes és hasznos válaszokat!



2020. ápr. 5. 02:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Az előzés leköti a figyelmüket / leszarják / nem tudják, hogy helyes.
2020. ápr. 5. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%

Bocsi de nekem az oktatóm úgy tanított , hogy nem kötelező előzés után jobbra tenni indexet azaz a sávomba visszaérkezést nem kötelező jeleznem indexxel.

Ehhez mit szólsz?

2020. ápr. 5. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Mert egy tök szabad ország lettünk, és mindenki úgy értelmezi/nem értelmezi a szabályokat (amiket régen igen jól betartottak <hiába csak többnyire papíralapon voltak láthatóak a TV.-ek>, és egyértelműen elfogadtak, nem volt ez a "Ma funkcionális analfabétizmus vagyok, de holnap már nem" szindróma), ahogyan csak akarja.
2020. ápr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

#2 komoly? Azta, az fura!😯

Most tanultam meg a kreszt az elmúlt 2-3 hétben, nagyon nagyon kihangsúlyozva az van benne, hogy amennyiben egy manőver a legkisebb mértékben is irányváltoztatással jár, azt jelezni kell...

2020. ápr. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Menjél rendőrnek aztán büntesd meg őket.
2020. ápr. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy tanították, hogy nem kell kitenni a jelzést, mert egyértelmű, hogy nem a szembejövő sávban akarok menni a továbbiakban.
2020. ápr. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Szoktam előzés után visszatéréskor is indexelni. Ha engem előznek és az illető nem teszi, annyira nem zavaró, mert eleve feltételezem, hogy ha megelőzött, vissza fog sorolni elém és nem fog tartósan a szembe jövő sávban haladni, miközben üres a saját sávja is.
2020. ápr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
2x1 sávoson ha előzök, akkor én sem szoktam jobbra is indexelni. Tudom, hogy kéne, de minek? Egyértelmű, hogy nem szándékozok a másik sávban megöregedni. Többsávoson (többnyire) szoktam jobbra is.
2020. ápr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Beviz Elek ***** válasza:

Ez úgy gondolom hogy nem a világvége. Index nélkül is tudod/bízol benne hogy az autós nem marad élete végéig (ha marad nagyon rövid ideig) a szembesávba.


Felesleges kötekedés ezen háborogni.

2020. ápr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Faterom csinálja azt, hogy előzés megkezdésekor kirakja balra az indexet, végig megy, aztán visszatérés után visszaveszi. Én úgy csinálom, hogy balra pár villogás, másik sávban semmi, visszatérésnél meg jobbra. Ha biciklist előzök, akkor néha kirakom balra pár villogásig, amilyen kedvem van.
2020. ápr. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!