Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kifejezetten hosszantartó...

Kifejezetten hosszantartó illatosító autóba? (speciális helyre)

Figyelt kérdés

Kaptam egy ötletet, hogy az illatosítot nem a kocsi belterébe rakom, hanem a pollenszűrő mellé bedobok 1-2 illatosító fát vagy valamit. És meg kell hagyni egész jó ötlet. Viszont nincs kedvem gyakran cserélgetni mivel körülményes lenne még ha csak 2 csavar is.

Szóval olyat keresnék ami kitartana mondjuk akár fél évig is vagy pár hónapig.

A kis papírfa gondolom nem tart sokáig, a zselés pedig szintén hamar kifogy. Ötletek?



2020. ápr. 5. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel pont az ellenkezőjét éred el. Az biztos, hogy nagyon intenzív lesz az illat, de nagyon hamar ki fog párologni, ha folyamatosan légáramba helyezed.

Nagyon sokfélét próbáltam. De ezek inkább 2-3 hétig, legfeljebb egy hónapig tartanak. Az akasztós fakupakos folyadékosak talán kicsit tovább, de azoknak kevésbé intenzív az illata. Ha érezni is akarod, folyton fejre kell időnként állítani, nedvesítve a kupakot. A mostani autómhoz valami spéci gyári illatosító betét kell. Külsőre semmi különös, úgy néz ki mint egy darab műanyag, vagy gumi. Ez is a 2-4 hét kategória tartósság szempontjából.

2020. ápr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én nem akarok 5 percenként Homasita-ba rohangálni meg eleve illatósító marhaságokkal telebaszni belül az autót meg tükörre akasztani meg mindenhova csiptetni. A fát nem is próbáltam csak gondolom, hogy sokáig nem tarthat, egyedül a zseléset próbáltam de nem tartott túl sokáig az se.

Szóval én egyébként nem illatosítgatnék mert annyira nem érdekel, csak láttam ezt az ötletet és gondoltam ezt kipróbálom mert ennek még lehet is értelme.

De nem muszáj autós illatosítot javasolni, lehet olyan növényi/virág akármiket is amiket a ruhásszekrényekbe stb raknak vagy akár rakok be valami öblítőt ami lassan kipárolog. Jöhetnek ilyen ötletek is, nem muszáj autós illatosító ha azok egyike se bírja 1 hónapnál tovább.

2020. ápr. 5. 18:46
 3/12 anonim ***** válasza:
Őrölt kávét tegyél valamilyen tégelybe amiből kihullani nem tud a kávé, de annyira nyitott, hogy a levegővel érintkezzen. Illatosítani semmit nem fog, viszont azt is megakadályozza, hogy bármilyen szag/bűz legyen a kocsidban. Pár hetente cserélni kell. Nem csak a hűtőszekrényben hatásos módszer.
2020. ápr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Én nem akarok 5 percenként Homasita-ba rohangálni meg eleve illatósító marhaságokkal telebaszni belül az autót meg tükörre akasztani meg mindenhova csiptetni."

Erre nincs is szükség, hacsak nem döghúst szállítasz 40 fokban.

De nyugodtan tömítsd el a pollenszűrődet.

Szerintem, csak simán foglalkozz az autóddal, és add meg neki a törődést.

Meghálálja.

A következő lépésed az lesz, hogy az olajszivárgást tömítő adalékkal akarod megoldani.

2020. ápr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

# 1-es vagyok. Én sem rohangáltam 5 percenként. Régebben kizárólag az OBI-ban láttam olyan illatostót, ami nagyon tetszett. Azt havonta cseréltem. Egyszerre 2-3db-ot megvettem. (A kommersz fenyőfásnás magasabb árketegóris.) Negyed évente egyszer beugrani érte, nekem nem volt megterhelő.

Aztán ez valahogy megszűnt. Ezért más fajtákat voltam kénytelen venni. Csak emiatt én se mentem Homasitba. (Nem is esik útba és szerintem nem is kifejezetten olcsó.) De Tesco, Auchan amúgy is útba esik, élelmiszert amúgy is kell vásárolni, nem tartott semmibe az autós részlegem bedobni egy illatosítót havonta egyszer.

Ahogy írtam a 2018-ban vett új autómhoz már gyári patron kell, Nagyon kellemes az illata, nagyon szeretem. Kimondottan tetszik, hogy rejtve van, nem lengedezik semmi a tükrön. Egy csomagban 4 db patron van. 3 csomaggal meg szoktam venni, pl éves szerviz alkalmával, amikor amúgy is el kell látogatnom a márkaszervizbe. És egy évre kipipálva a történet.

Még csak 29.000km van az autómban, nem büdös, nem szállítottam dögöt. Rendszeresen takarítom, szerintem porszemet is keresni kéne benne. Tehát nem bűzelnyomásra használom az illatosítót. Hanem szeretem a kellemes illatokat, akár az autómban is.

Szóval ha találsz olyan illatosítót, ami évekig változatlan formában nyomja az illatot, akkor szólj nekem is, mert én még nem találkoztam ilyennel!

2020. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezzel nem tömítem el a pollenszűrőt, van ott bőven hely, még csak be sem szívja mert max odarakom mellé egy kis öntapadós ragaccsal vagy szigszalaggal, semmit nem fog az ott zavarni még a levegőáramlást sem.
2020. ápr. 5. 22:11
 7/12 A kérdező kommentje:
Nekem se a boltba rohangálással van a gondom, hanem a cserével. Nincs kedvem havonta lecsavarozni a motortérben a kis műanyag fedelet és cserélgetni ezeket. Nem nagy erőfeszítés ez sem, de akkor is jobb lenne ha bírná pár hónapig legalább.
2020. ápr. 5. 22:13
 8/12 10 deka farhát ***** válasza:
Egy vaníliás wunderbaummal kihúztam egy nyarat a furgonban úgy, hogy heti 3-5 napot gyakorlatilag benne éltem :)
2020. ápr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát akkor megvan oldva, beszórok vagy 20 ilyen kis fát aztán kihúzok fél évet :D
2020. ápr. 7. 14:47
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem 20 fával csak intenzívebb lesz az illat, de nem fog tovább tartani. De próbáld ki!

Még az jutott eszembe, hogy porszívóhoz lehet kapni ilyen illatrudakat, amik pont így működtek, amit szeretnél. Hogy mennyire tartós, azt nem tudom.

2020. ápr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!