Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell félni/tartani az új...

Kell félni/tartani az új autóktól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Új autó vásárlásán töröm a fejemet. Kettő különböző modell jöhet szóba. Az első az új Mazda 3 . Kb. 8,5 millió Ft körül lenne egy számomra megfelelő modell. A másik Mercedes Benz C 180 benzines motorral. Ezek jelentős kedvezménnyel várják a gazdájukat úgy 9 millió környékén. Általában az ilyen modellek bemutató autók egy szalonban és nekem amúgy sem ér Meg plusz 2-3 millió Ft-ot az hogy nekem őrizgessék és senki ne üljön bele. Mindkettő autó rettenetesen tetszik és a Mazda megbízhatósága felől kétségem sincs. Viszont mivel annyi rémhírt hallani a német autókkal kapcsolatban így kételyeim támadtak a Mercedessel szemben. Négy év gyári garancia jár hozzá viszont ha jól olvastam van 2 + 2 és 2 + 2 + 2 év garancia csomag ami azt hiszem teljes körű. Ha jól számolom ez 10 év. Adnak ennyi garanciát? Merciben és a Mazdában is ültem már és őszintén a Merci jobban tetszik Illetve nagyobb is ezért inkább azt választanám. Szerintetek mennyire megbízható ez a modell? Ha szépen kíméletesen van használva új korától fogva és persze minden kötelezőt meg van adva neki nagy baja nem lehet? Mi a helyzet az automata váltóval?

26 évesn az első új autóm lenne amint haza tudnék költözni Magyarországra. Jelenleg ugyanis még külföldön dolgozom. Illetve az igazsághoz az is hozzátartozik hogy kb. 4 és fél millió Ft önrészt tudnék befizetni mivel a többi pénzt tartogatnám vállalkozásra. Nyilván ez miatt sem szeretnék valami pénz temetőt támogatni.


2020. ápr. 5. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Mazda újkent is rohad , olvass el totaljar cikkeket . Mercik nem tudom milyenek . Inkább Toyota koreai Vw egyszerű benzines mocikkal ...
2020. ápr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem 2 - 3 éves használtat vegyél és akkor nem bukod el azt a 2 - 3 millió forintot!
2020. ápr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Beviz Elek ***** válasza:

Egy új autónál hiába gondolkozol a korábbi szériákon. Persze, egy allja kínai márkától nem kell sokat várni, de a legjobb márka legjobb modellje is áteshet egy olyan frissítésen amibe később beletörhet a bicskád, ezt pedig előre nem tudhatod hiszen új autót nézel, ugyanezekből maximum 2-3 évesek futkosnak az utakon. A Toyota a legmegbízhatóbb márka, nekik is sikerült kirukkolni a 2.2-es D4D motorral ami egy hulladék, időzítettbomba.

Amíg tart a garancia nagy bajod nem lehet (bár utánanéznék a feltételeknek...), de akárhogy is nézed, rengeteget fog veszíteni az autó az értékéből, tehát sokat kifizetsz azért hogy "új" autóval villoghass.


Én a helyedben 3 variáción gondolkodnék el:

-Ha fontos megmutatnod hogy külföldön kolbászból van a kerítés és villogni akarsz hogy x év alatt mit értél el, akkor fizesd ki az autót (ha ki tudod egyben).

-Ha vállalkozást akarsz beindítani, akkor arra összpontosíts, legyen biztonsági tartalékod, aztán ha úgy megy a szekér tudsz új autót venni.

-Ha ennyire a magad ellensége vagy, akkor inkább add nekem a pénzed, én értelmesen fogom felhasználni. Hitelbe verni magad és tegyük fel nem jön be a vállalkozás, akkor miből fizeted a kocsit? Könnyes szemmel integethetsz amikor a bank elviszi és x év gürizés után ott állhatsz üres zsebbel.

2020. ápr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nezd a garancia alatt is fogsz ra kolteni, mikozben az erteke csokken majd.


En azok taborat erositem akik soha nem vennenek hitelre autok csillogjon rajt a festek nyugodtan.


Ha neked tetszik ez a ket auto, vegyel nyugodtan, csak gondolj arra is, hogy a hitelt fizetni kell, kozben az autot tankolni, es kozben ott a vallalkozasod amit gondolom mostanaban akarsz beinditani, az se 50 forint.


En ovatos vagyok penzugyekben, ezert azt mondanam vagy a vallalkozs vagy az auto, ne pakold magadat agyon mindennel mert a vegen rad dol az egesz aztan nem lesz semmid mehetsz vissza Nyugatra robotolni.


Nekem a Merci jobban tetszik amugy, az automata valto meg ugyis gari utan fogja megadni magat, felesleges most foglalkozni ilyen hibakkal. Ha nem jon be akkor is el tudod adni idokozben, es akkor csak az ertekcsokkenest buktad. A hiteledet meg fizetheted utana is.


Arrol nem is beszelve hogy barmikor osszetorhetik...

2020. ápr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A merci c180ban a Dacia Duster motorja ketyeg így ne izgulj az nem német.


Én mazdat vennek, de ez az én marhasagom, bár ha megbirkózik valaki a kinezettel akkor egy Honda civic 1.5 sport lenne amit még kiprobalnek, mivel hondam volt , nem is egy és imádtam őket, most 5 éve van egy most 5 éves Mazda 6 azt is nagyon szeretem de néha eszembe jut hogy a Honda :):):)

2020. ápr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
természetesen tisztes munkából fizetném az autót. Győri vagyok egyébként ott pedig elég jó fizut adnak magyar viszonylatban .És biztosan nem fogja elvinni a bank mivel ha kell bármikor visszajöhetek a munkahelyemre ahol jelenleg dolgozom. Kb 60 ezer forint lenne havonta a verda plusz amit még kér az autó. ez azt hiszem nem nagy összeg főleg ha az ember nem egyedül tart fent egy háztartást.Illetve ezek az autók amúgy sem veszítenek akkorát az értékükből .
2020. ápr. 5. 20:58
 7/11 anonim ***** válasza:

Hat hajra:D az elobb vallalkozas volt most alkalmazott lettel?


Nezd nekem nincs hitelem nem is volt soha. Valtomat 50ezerbol csereltek utangyartottra munkadijjal. Porlasztot is megusztam ennyibol. Es nem Suzukival jarok, es a szervizben az auto allapotara szamolnak arat nem a markara.


Ha valamit meg kellett volna tanulni a koronavirusbol akkor az az, hogy nem nyujtozkodunk tovabb mint ameddig elerunk. De mindenkinek sajat szemelyes dontese. Tovabbra is a Mercit valasztanam.

2020. ápr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
amíg nem tudom beindítani a vállalkozást addig is dolgozni kell
2020. ápr. 5. 21:37
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt hittem eddig azert dolgoztal...vegulis Nyugaton jo penzt adnak...nem ott kene osszegyujteni a vallalkozasra valot?
2020. ápr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szakmámon kívüli a vállalkozás úgyhogy ahhoz még tanulnom kell. Szóval akkor a Merci sokkal jobb választás? Igazából csak 1 millió Ft különbség van köztük
2020. ápr. 5. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!