Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Futózott gumi hátsó kerékre?

Futózott gumi hátsó kerékre?

Figyelt kérdés

Vettem 4 felnit gumikkal. De abból kettőre azt mondták hogy futózott.

Max 80-90-el szoktam menni az autóval. Hátulra mennyire veszélyes felrakni? 2012-es gumik.

Első kerekeken új gumik vannak.

Honnan lehet megismerni hogy valamelyik gumi futózott?


2020. ápr. 7. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem veszélyes , de bármikor eldurranhat, leválhat a "papucs". Persze lehet sose lesz semmi baja.

Meglátszik az az össze sütésnél hogy két gumiból áll.

Ráadásul amelyik gumi már egyszer lefutott, az már biztos nem a legstabilabb gumi.

2020. ápr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocs rosszul írtam. 2017 es gyártású. Ezen nem látszik semmi összesütés. Új réteg van az oldalán is.

Lehet hogy ha le lenne véve a felniről akkor látszana valami. De így hogy rajta van, semmi nem látszik.

2020. ápr. 7. 17:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Rajta kell lennie egy "retread" feliratnak valahol. Nekem már szakadt le futófelület menet közben jobb hátulról, nem kellemes élmény. Személyautóra sosem tennék többet, terepjáróra esetleg, de kizárólag csak terepen használható valamilyen brutális mintázatút.
2020. ápr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen. Rá van írva a retread. De semmi más nem látszik rajta. Elég jónak néz ki. De csak hátulra merném feltenni. 80-al szoktam menni. Kis súlyú autó. 1000 kg os.
2020. ápr. 7. 17:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Se az nem jelent semmit hogy 80-nal nyomod és az se hogy hátul van.

Ráadásul nem annyival olcsóbb hogy valamit is lehetne spórolni vele.

2020. ápr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Kuka. Vegyél két újat max 30 ból megvan.
2020. ápr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hanyas gumi, mert va nyári aminek 10000 darabja és az is jó, főleg meg 80-90-nel menni.
2020. ápr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

80-nal is fejre lehet állni egy szétszakadó gumitól és az sem befolyásolja ezt, hogy könnyű az autód. Sőt, ez utóbbi inkább növeli az esélyét.

Úgy látom, hogy valójában te már eldöntötted fejben ezt, szóval én itt kiszállok.

2020. ápr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Valójában a felni nem sokat ér. Az újszerű gumik miatt vettem meg. De utána derült ki hogy kettő az futózott gumi. Én nem adnék pénzt ilyen gumiért a boltban. De így véletlenül mégis keveredett hozzám kettő. Utána olvastam, azt írják higy elég komoly vizsgálatoknak van alávetve egy ilyen abroncs. Nekem továbbra is vannak kétségeim. Plusz lehet nem is lesz nálam sokáig ez a felni szett, mert nagyon széles az autómra szerintem. Így lehet hogy két hónap múlva ledobom róla ezeket a felniket. Főleg ha dob egy litert a fogyasztásra. Azt arra a két hónap próbaidőre nem akarnék kivágni 30-35 ezret két gumira.
2020. ápr. 8. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!