Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jó a simsonra a 13-as első...

Jó a simsonra a 13-as első fogaskerék? Olajcsere eljárás? (TÖBBI LENT! )

Figyelt kérdés

Én az olajcserénél MOL Hikomol 80w90et fogok használni,és az lenne a kérdésem, hogy láttam yt-n hogy benzinnel kimossák a deknit,( úgy, hogy ahova az olajat kell, beletöltik, persze ezt mind bezárt leeresztő csavar mellett és azzal a benzinnel átöblögetik a kuplung oldali deknit és szerintem az simán megeszi a szimeringeket,meg a kuplunglamelláknak sem tehet jót, szóval tanácstalan vagyok, hogy nekem is ki kéne e mosni benzinnel és hagyni, hogy szellőzzön vagy csak olaj le, új olaj vissza, mert így azért rendesen megtisztulna...

A szimeringeket nem én cseréltem, ezért nem biztos hogy benzinálló, sőt azt sem tudom, hogy lettek e cserélve egyáltalán.

Most 16-os prímerkerék van fent, de a 13-as fogaskerék azért kell, mert ugyan 60-as a henger(fúrva lett, felújítás miatt) de elég nyomatékszegény a gép, és nem szeretném hogy földúton egy kis emelkedőn lefulladjon kettesbe váltásnál.


Értelmes hozzászólásokat várom, és köszönöm szépen előre is az értelmes válaszokat :)



2020. ápr. 7. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges a benzin.

Ha ki akarod mosni akkor tegyél bele olyan olajat ami belevaló , menj annyit vele hogy felmelegedjen és ereszd le. AZtán feltöltöd és kész.

2020. ápr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
JA és úgy tudom a 13-as való bele, azzal megy rendesen.
2020. ápr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2020. ápr. 7. 23:41
 4/8 Krómgyűrű ***** válasza:

Üdv!

Én se raknék bele benzint. Inkább rakjál bele olajat, ahogy fentebb írták.

A lánckerék pedig minimum 14-es legyen. 13-assal feleslegesen fog forogni a motor, többet fogyaszt és jobban melegszik. Csak ha nem "streetfighterezni" akarsz Simsonnal... 13-as nem is nagyon volt fent gyári motorokon. N-es kiviteleken volt 14-es, B-s motorokon pedig 15-ös lánckerék.

2020. ápr. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kgpassat ***** válasza:
És inkább rakj bele egy sima 10W40-es motorolajat.
2020. ápr. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 S70E ***** válasza:
Hali!Érdekes,de a gyár is 2-féle olajat javasol bele,v.80w90,v.15w40.Szerintem motorokat tegyél bele,én is azt használom már 25 éve,semmi gondot nem okozott.A nyomatékot pedig majd a bejáratás után teszteld,az áttételt pedig ki fogod tapasztalni.
2020. ápr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 S70E ***** válasza:
Mármint "motorolajat",persze.
2020. ápr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kgpassat ***** válasza:
Heló, tudtommal 80W90-es olajat nem ajánl a gyár.
2020. ápr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!