Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új jogsítvány kategória...

Új jogsítvány kategória megszerzése hogyan működik pontosan?

Figyelt kérdés
Régi álmom a motorozás és szeretném megcsinálni az A2-es jogosítványt. Jelenleg egy B kategóriás jogosítvánnyal rendelkezem 3 éve. A kérdésem leginkább arra vonatkozna, hogy a sikeres vizsga után egy új jogosítványt fogok kapni amin szerepel az A2 kategória is. Ennek mennyi az átfutási ideje? Ilyenkor amíg nem kapom kézhez az új jogosítványt vezethetek a régivel? Vagy azt bevonják amikor megigénylem az újat? Napi szinten vezetek így emiatt lenne fontos a kérdés. Válaszokat előre is köszönöm.

2020. ápr. 9. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, vezethetsz már meglevő kategóriájú járművet. Én is B után csináltam anno A2-t. Asszem kaptam egy papírt, amin igazolva volt a B jogsi megléte. Vagy csak simán megtartottam a régit, amíg nem értesítettek, hogy mehetek az újért. Már nem emlékszem pontosan. Pár hét volt max az átfutási idő.
2020. ápr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Az átfutási időt gondoltam hogy 1-2 hét, ha jól emlékszem anno is valahogy akörül volt. Remélhetőleg akkor ha vége ennek a járványos időszaknak el is tudom majd kezdeni! :)
2020. ápr. 9. 13:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan, mint az első megszerzése. Kresz, rutin, majd forgalom. Ha A1 könnyítettet csinálsz, akkor a rutin és forgalom egy időpontban van.

A fő különbség, hogy elsősegély vizsgált nem kell újra letenni és egészségügyi megfelelőség sem szükséges, ha érvényes a jogosítványod.

Sikertelen vizsga nem befolyásolja a meglévő jogosítványt.

2020. ápr. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!