Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Pajzs technológia a legerőse...

A Pajzs technológia a legerősebb lopás elleni védelem személyautóra?

Figyelt kérdés
Tervezek rendelni magamnak nemsokára egy autót, és akkor már jó lenne a lehető legjobb lopás elleni. Az sem számít, ha Amerikából kell rendelni, de ennyit megér, hogy az autómat nagyobb biztonságban tudjam, ha nem is teljesben.

2020. ápr. 12. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Az tökéletes.
2020. ápr. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Honda szalon is megcsinálja?
2020. ápr. 12. 14:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csinálja meg. A Pajzs nem technológia, hanem szolgáltatás. A védelem nagyja nem a mechanikus blokkolóból áll, hanem az autód folyamatos monitorozásából.
2020. ápr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy nagyban megnehezíti az autó feltörését és a beindítását, de nem teszi ellophatatlanná a gépet. Aki ismeri a rendszert, annak nem nagy gond kiiktatni.
2020. ápr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De gondolom nem ismeri minden második ember a rendszert. Hol oldják meg ezt autóra?
2020. ápr. 12. 16:16
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Az a helyzet, hogy de, ismerik sokan. Főleg mert ritka kókány módon van beszerelve és nagyon sok autóelektronikai műszerész foglalkozik ennek a sz@r-nak a hatástalanításával es kiszerelésével.
2020. ápr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De akkor mit érdemes bele rakatni?
2020. ápr. 12. 16:51
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

A legtutibb megoldás még mindíg a rejtettkapcsoló ami megszakítja az üzemanyagszivattyú tápvezetékét.

Ezt csak te tudhatod hol van.

2020. ápr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálam beszart egy ilyen, valószínűleg pajzsos motorháznyitó (abból gondolom, mert olyan, amilyet a képeken láttam, elektromos relés megoldás) és most már nem lehet kinyitni a motorháztetőt. Használtam vettem az autót, egy úgy látszik paranoiás tulajtól. Már akkor is nehezen nyílt a motortető de gondoltam, hogy nem lesz gond vele.

Ha egyszer sikerül kinyitni (remélhetőleg roncsolás nélkül), úgy vágom ki a szemétbe ezt az ipari hulladékot, hogy 7 napig kongani fog a kuka.

Most nem tudok olajat cserélni, de még egyszerű ablakmosó folyadékot sem tudok tölteni az autóba.

Valószínűleg csápos emelővel meg kell emelnünk, kiszedni a kereket, lebontani a műanyagokat és nagyon remélem, hogy így sikerül kinyitni.


Felesleges, szar. Aki el akarja lopni, így is megteszi, legfejlebb ha nem hozzáértő, akkor kicsit roncsolja a zár környékén, ami könnyen javítható és még így is megéri a tolvajnak.


Volt már számkódos autóm is. Azon érintkezőhibás lett a kis panel, néha 5-10 percig szarakodtam vele, mire elfogadta a kódot, pedig nem volt megviselt külsőre, nem vagyok egy vadember aki erőltette volna. Az ilyenekkel is csak magatokat szívatjátok meg.

Aki akarja és ért hozzá, tudja mire készüljön és felkészült, így is elviszi az autót. De ezt nem verik nagy dobra.


Egy ismerősnek olyan indítás védelme volt az autóban, hogy meghatározott sorrendben kellett nyomogatni a pedálokat. Ez is megkerülhető, de ha elromlik, akkor téged fog megszívatni, mert nem tudsz elindulni.



Szerintem is a 8-as módszere a legjobb, egy biztosan jól működő, rejtett kapcsoló, azon legalább nem sok elromlanivaló van. Igaz, hogy azt is gyorsan bypasseli aki akarja, de legalább nem simán, azonnal viszi.


Informatikusként ajánlok hozzá egy egyszerű kiegészítő nyomkövetős védelmet:

Vegyél egy olcsó androidos okostelefont (10-30 ezerért már találsz), abba egy feltöltőkártyát és legyen mindig bekapcsolva. Oldd meg, hogy usb csatlakozón kapjon 5 voltot és kösd be állandóra, ehhez csak egy autós usb töltőt kell venned, azt szétszedned. A töltőt rejtve bekötöd az autó 12 voltjára valahol és a telefont is jól elrejted a műszerfalban vagy máshol (ne felejtsd el teljesen lehalkítani, még rezgőn se legyen és kapcsold ki rajta a bluetooth-ot). Teszel rá nyomkövető programot, ezt a google playból le tudsz rá tölteni. Kész is a nyomkövetőd. Ha ellopják, tudni fogod hol jár a kocsi (mobil adatforgalom legyen bekapcsolva), a telefon egyszerre GPS, telefonos háromszögelés és a környékbeli wifi hálózatok alapján be tudja határolni magát.

Ha neked nincs hozzá kézügyességed, valakinek csak van a családban.

Olcsótól a nagyon drága autóig mindegyikhez jó módszer.

2022. jan. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!