Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak venném relativ...

Első autónak venném relativ szempontból melyik a leghasználhatóbb a mai szempontból? (tudom annyira igazán egyik se de veterán őrült vagyok

Figyelt kérdés

Dacia 1310

Trabant 1/1

Trabant 601

Kis polszki



2020. ápr. 14. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
leginkább a dacia.
2020. ápr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Dacia. Én személy szerint felgyújtanám az összeset, de neked az lesz a legjobb a négy közül.
2020. ápr. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül a Dacia
2020. ápr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
vagy ti milyen autot mondanatok ami 30 év fölötti és használható? nem hátrány ha keleti
2020. ápr. 14. 21:32
 5/11 D. Brasco ***** válasza:

Ha keleti kell es 30ev folotti akkor maximum hobbi autonak vennem......nem elsőnek és/vagy napi hasznalatra.

Ezek közül egyebkent a dacia volt a "legkomolyabb".....a licence egy renaukt vokt,viszont a románok vasvillával dobálták össze,minösíthetetlen alkatrészekből,meg olyan ócska lemezből,hogy 4-5eves korukra már szitává rohadt mind.....ma vasarlasra alakalmas peldany gyakorlatilag nincs,főleg miutan a románok is elhordták tőlünk vissza magukhoz szinte az összeset.

Talan 1.1-es trabantból talalsz olyat ami hasznalhato,de akkor már inkább egy zsiguli.

Vagy egy zastava.....semmibe nem nézték öket sosem ,pedig egyebkent talan azok voltak a "legjobb" exszoci keleti gépek.A jugók a 128-as fiatot liszenszelték,es a románoktól klasszisokkal jobbat oldották meg az egeszet.

2020. ápr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Figyelem a dacianak nincs köze a fiat 128-hoz, az Renault licensz!
2020. ápr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Apunak volt 2 Daciája még gyermekkoromban, hát szerintem az összes kiránduláson lerohadtunk vele, mindenhol vagy tolni kellett vagy vontatni... Vagy el sem tudtunk indulni már otthonról, az még szerencsésebb volt, mert akkor nem romlott el útközben... Nekem az első autóm kis polszki volt, már amikor 2010-ben megvettem 31 éves volt. Kúpos felnis, króm lökhárítós :P Ma már egy vagyon lenne egy olyan, akkor meg volt 80 ezer forint. Biztosítása klubos éves szinten pár ezer forint volt csak, emiatt vettem meg, akkor kezdő jogsival drágálottam a biztosításokat, és kerestem valami alternatívát. Azt az autót vontatni sosem kellett, könnyen szerelhető volt, igaz kellett is gyakran. Karosszéria nem volt a toppon, meg a futómű... Be voltak rohadva a függőcsapszegek alig lehetett kormányozni, hiába zsíroztam előttem biztos volt olyan tulaj aki nem zsírozta

.. Ezek miatt adtam el végül, az árából vettem egy fiatalabb kulcsos indítású pókot, azt 2-szer kellett vontatni saját hiba miatt (autópálya 100 tartósan...pákk egy hardy eltör... Másik alkalommal meg kuplung tárcsa csere után kipotyogtak a hézagoló lamellák... Mindkét eset után rövid szerelés és mentünk tovább) azt is a kasztni miatt adtam el, lejárt a műszaki, nem volt annyi pénzem, hogy kilakatoltassam... Ezek ellenére ha mindenképp ilyenbe akarsz belevágni, inkább a kispolszkit ajánlom, mint a Daciat. Trabanttal nincs tapasztalatom, válás lett volna a vége így több játszós autót nem kockázattam, hallgattam eleget az asszonyt amíg megvoltak a polszkik :D

2020. ápr. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

30 év fölötti és használható? Volt egy 1986-os Peugeot 205 kabrióm 2015-ben... Hú az nagyon filinges volt. (1-szer kellett vontatni, amíg megvolt generátort cseréltem benne otthon, más baja nem volt), feltörték, szétvágták a kábelköteget, ki lopták az akkut, hifit, tetőt kivágták, gyakorlatilag GTK lett emiatt adtam el. (A kispolszkis voltam)

Volt 2013-ban egy Vw polo 2 1987-es 1,3 dízelem... Igaz megígértem az asszonynak, hogy nem lesz több régi kocsi, de ezt meg vas árban adták, és ezek az autók nem összehasonlíthatóak a polszkival, ég és föld... A csomagtartóban volt a motor, ki szerelték felújítás miatt, úgy vettem meg, hogy felújított motorral, persze így próba minden nélkül... Elment tőle a gazdája kedve... Összeraktuk haverral és egész véletlenül működött is, valami hihetetlen jó fogyasztása volt, cserébe rosszul ment, és mindig szivárgott valahol belőle az olaj, vagy a gázolaj... Mindig azt hitték róla, hogy golf, kerek lámpás golf műszerfalas 3 ajtós polo, igazi ritkaság volt már akkor is, hát még mostanában... Igen jó áron tudtam eladni, és amíg megvolt rendesen ment bele a km.

Na több régi nekem tényleg nem volt, a többi verda már mind '90-es és 2000 utáni évek (mostani és előző is 2004)

2020. ápr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hatoska!

Próbáld meg értelmezni az előtted levő választ, ne fals magyarázatokkal operálj! :(

2020. ápr. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!