Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Járt már valaki hasonló...

Járt már valaki hasonló cipőben? Opel

Figyelt kérdés
Van egy Opel Astra J 1,4 turbó benzines autóm. A megvétel után ( februárban ) kivillant a hibakód jelző lámpa. Első utam a márkaszervízbe bezetett ahol a diagnosztika azt dobta ki hogy 1. Labdaszonda vmi a fűtéssel. Ki lett cserélve a szonda.. 150 km 4-5 indítás a hiba visszatért. Vissza az autószerelőhöz. A labda szonda kábel 3× szor hosszabb volt a szükségesnél. 8 ohm volt a vezeték ellenállása, az autószerelő elvágta így 4 ohm ra csökkent az ellenállás. 200 km 6-7indítás...lámpa megint világit. Mindig indításkor villan ki !! De az autó ugyanúgy indul mint máskor. Az autószerelőm javaslatára felkerestem egy autóelektronikával foglalkozó szakembert. Helyi szinten elismert szakemberről van szó. Ő kicserélte a hátsó lambdaszondát hiába az elsőt jelezte a diagnosztika során a computer a hátsó nem működött. 150 km. 5-6 indítás a hiba újra előjött. A szervízkönyv alapján ez a hiba 2 évvel , kb 30.000 km el ezelőtt előjött. Most van benne a 4.1.lamdaszonda, ja és még annyit hogy otthon kivettük az autó akkumlátorát, majd visszatettük és ugyan úgy eltűnt a hibakód mintha szakember ütötte volna ki. Van bármiféle ötlete merre indulhatnék el??

2020. ápr. 20. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Megnőtt a fogyasztás? Vagy gyengébben ment az autó?

Mert ha nem akkor totál felesleges volt lambda-szondára költeni

2020. ápr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amikor hozzámkerült már fenn állt a hiba. Az autónak változatlanul 7.3-7.8 as a fogyasztása ami normálisnak mondható. A teljesítményével sem lehet gond mert jól megy.
2020. ápr. 20. 17:13
 3/6 anonim ***** válasza:

"kivettük az autó akkumlátorát, majd visszatettük és ugyan úgy eltűnt a hibakód mintha szakember ütötte volna ki."


Az, hogy nem világít a műszeregységen a hibalámpa, nem azt jelenti, hogy nincs eltárolt hibakód, hanem csak annyi, hogy aktuálisan nincs jelen. Gyári diagnosztikával ha megnézed, szinte biztos vagyok benne, hogy ott lesz az eltárolt hibakód.

2020. ápr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Igen tudom, pont ez a furcsa hogy napokig elő sem jön. Mindig indításkor villan ki.
2020. ápr. 20. 19:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Jól indul? Mindig beindul elsőre?
2020. ápr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen,jól. Mindig ugyan úgy
2020. ápr. 20. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!