Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Golf 5-re gyűjtök,...

Volkswagen Golf 5-re gyűjtök, de mik az alternatívák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb. Augusztus-szeptember környékére lesz elég pénzem, hogy egy VW Golf 5-öst tudjak venni. Kb. 1 millió - 1,5 millió forint közötti ársávban gondolkodtam. Úgy láttam, hogy 1 millió 200-ért már elég nagy választék van belőle.


Igazából ezt a kérdést azért írom, mert kíváncsi lennék, hogy ti milyen alternatívákat tudnátok ajánlani. Az a "baj", hogy teljesen bele vagyok szerelmesedve a golfokba így lehet túl szemellenzősen látom ezt az egészet.. :D Ez lenne az első autóm.


Leginkább városon belüli közlekedésre venném illetve hetente/2hetente hosszabb útra (kb. 400-500 km összvissz a hosszabb táv amit ingáznék vele ezeken az alkalmakon.)


Így még azt sem tudom, benzinest vagy dízelest kellene vennem.. Mert igazából ha jobb az idő akkor "kiránduláshoz" is szeretném használni, csak úgy elmenni ide oda hosszabb útvonalakra.


Úgyhogy az is jó lenne ha nem fogyasztana túl sokat. :D


Tehát a lényeg :


Volkswagen Golf 5-be illetve a 4-be vagyok belebzulva viszont négyet már nem nagyon merek venni mert elég "régiek".


Két sávban gondolkodom : az első amit fent is említettem a 1 és 1,5 millió közötti használtautók.


A másik sáv a szerényebb, 500.000 és 1 millió közöttiek (pl. a Golf 4).


Tudnátok nekem mondani olyan autókat amik esetleg kinézetben hasonlóak, vagy ha a golf tetszik akkor valószínűleg azok is tetszenének, ezekben az ársávokban? :D


Ha lehet ne fogyasszon sokat, ne legyen túl öreg és ne legyen nőies autó. Suzukit nem szeretnék, szüleimnek az van vezettem eleget. :D


Köszi előre is a segítséget.



2020. ápr. 29. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
14%

Ha a golf tetszik akkor azt vedd meg. Nem lehet kérdés.

Nekem van rohangalosban egy VW golf utánzat csak dobozos mert caddy új korától ketten használjuk( 2008as)134e km van benne most tört el a féltengely de volt rugó törés klimakompresszor hiba , leszakadt a napellenző :):):, egy halom hiba jön elő mert kabelkorbacs vagy akörül valami most meghalt, fék beragadt, ondindito néha csak recseg, ablakmosó szivattyú meghalt, igazából mivel a két autó hasonló elvileg hát ha ilyen valakinek tetszik akkor vegye vigye, én arra használom hogy lelakjam azt bontoba vele.


De vedd meg, van aki örül az ilyen hulladéknak

2020. ápr. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szerintem normálisan írtam ki a kérdést, nem hiszem hogy szükség van a cinikus válaszokra. :D


Minden autónak vannak hibái, főleg ha nem vigyáznak rá vagy nem vigyázott rá az előző tulaj, ezzel tisztában is vagyok. De nem kell egyből pocskondiázni amiért a golf tetszik.

2020. ápr. 29. 21:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél bátran Golf 5-öt, nem fogod megbánni. Ha a Golf tetszik, akkor miért kellene eltéríteni? Szerintem az 1.6 szívóbenzinessel a legjobb választás, egész fickós (már szívóhoz képest), és nem is eszik sokat. A 10 literes városi fogyasztás marhaság, simán elvan 8 literrel, ha nem állatkodsz vele. A korai TSi-ket hanyagold, az FSi-ket pláne.


A 4-es Golf sem rossz, nekem az volt az első autóm, szerettem, de sajnos mára már a legfiatalabb is 17 éves és sajnos már a többség keményen rohad, illetve a beltér elég csúnyán öregszik. Nyilván ki lehet fogni szép és megkímélt, keveset futott darabokat, de azokat még ma sem kapod meg 1 millió alatt.

2020. ápr. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a Golf tetszik, vegyél Golfot. Én mindenképp úgy gondolkoznék a helyedben, hogy ha van 1,5 millám, akkor egymillióért vennék valamit, ha netán valami behal és drágább, mert az ilyen megeshet, akkor tudjak költeni rá azonnal akár, mert hát sose tudhatod, hogy milyen volt valóban a gazdája előtted, max következtetni.

Én személy szerint japán gépezetet vennék, de az én vagyok persze, nem te.

Egyébként ha konkurens ajánlatot kellene mondani, én a Civicet mondanám, a 7ik generációsokat, vagy az E12 szériás Toyota Corollákat, bár az nekem pont nem tetszik. De komoly és kellemes alternatíva lehetne egy Renault Clio 1.6-os benzines, egyik haveromnak van egy, és irdatlan kellemes kocsi, kicsi, városban könnyű bele közlekedni, de sportos is azért, volt vele a Mátrában, és elmondása szerint igazán kellemes meglepetés volt. Ez a fajta Clio amire gondolok: [link]

Több probléma nem lesz vele, mint egy Golffal, hiába francia.

Ami biztos, szívó benzinest érdemes venned szerintem. És 1.4est vagy 1.6ost, de talán inkább a nagyobb köbcentist, ha hétvégente akár hoszabb utakra is kell menni.

2020. ápr. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
H Astra és 2es Focus a közvetlen konkurensek, de hidd el, az 5ös Golffal jársz a legjobban, másfél milláért korrekt állapotút kapsz.
2020. ápr. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi! :D
2020. ápr. 30. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!