Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi a6 ingázásra?

Audi a6 ingázásra?

Figyelt kérdés
Napi 140km ingázok leginkább autópályán nagyon tetszenek az a6 c6 generáció 3.2 benzinesei, főleg a hangja. Azonban 11-12l átlagfogyasztása már nem annyira inkább válasszak egy 3.0 tdi verziót azokról meg sok rosszat hallottam meg persze mindegyikben elég sok km lehet már. Egyik alternatíva talan egy passat lenne 2.0 cr tdi motorral 2010 körüli. Remélem valaki tud segíteni némi tapasztalattal.

2020. ápr. 30. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:

A 3.0 TDI-k nagyon sokat futottak, de amúgy nagyon jó motorok. Ha találsz egy igazolhatóan kevés km-est amin átvizsgáláskor se találnak semmit akkor nyugodtan megveheted. Ez azt hiszem már az FSI motoros 3.2, itt azért már lehetnek gondok a lánccal, kokszosodással. Fogyasztásba 3-4 literrel több mint a dízel. Ezt neked kell eldöntened, hogy megér-e neked annyit.

A passatról meg mit lehetne mondani, millió darab megy az utakon. Jó a 2.0 CRTDI, csak a DSG váltóval szokott gond lenni. Ha már váltóról van szó, az Audinál is kerüld a Multitronicot és az S-tronicot

2020. ápr. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Nekem 4 éve van egy 3.0 tdi motoros c6. Az eddig megtett kb 180 ezer közös kilométer alatt költöttem rá 800 ezret. Szerintem ez semmivel sem rosszabb/megbízhatatlanabb mint a 3,2 FSI. Nyilván a hangja másabb a benzinesnek de azért ebbe is megvan az az "ideges morgás" és azért pörög is dízel létére. Elképesztően nyomatékos,nagyon jól viszi a kasztnit és a quattro hajtással gyakorlatilag bárhol bármikor bármennyivel mehetsz nem fogsz leesni az útról. Romániába mentem haza karácsonyra és sokan 20-30al gurítgatták az autót mert akkora hó volt én meg simán 140-el nyomtam és alig csúszkált egy picikét az autó. Soknak hangzik ez a 800 de ha elosztod akkor 4 éve csak évi 200k amit ráköltesz simán másik dízel autóra is. Meg itt azért hat henger,nyomaték,összetett elektronika. Aki ilyen autót akar az vállalja be a magasabb fenttartási költségeket. Nyilván 2-3 milliós javítások is becsúszhatnak akármelyiknél mert ez egy felsőbb kategóriás sportos autó.
2020. ápr. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha tetszik és ha kell nem fáj rá költened, akkor vegyed. Alapvetően jók, de mint írták felettem is rengeteg km van bennük. Szerintem egy 2010-esre nyugodtan számolj 400.000km-t. Ettől függetlenül vehető, ha téged nem zavar, de ha csörög a lánc akkor vagy hagyd ott vagy sokat alkudj, mert zsebbenyúlós a cseréje.
2020. ápr. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Az egyik legjobb választás hosszabb utakra. 3.2 benzinest venni butaság ilyen sok kilóméterre, pont erre jó a dízel, a 3.0 TDI-t nyugodt szívvel ajánlom én is. 3.2 FSI sem rossz, ez nem szenved a kisebb FSI-k jellemző gondjaitól, főleg, ha hosszú utakon mész vele. De a 3-4 literes többletfogyasztás teljesen kidobott pénz, és merem állítani, hogy a 224 lovas 3.0 TDI legalább olyan jól megy, mint a 256 lovas 3.2 FSI, érzésre kenterbe is veri. Tapasztalat? Volt C6-osom 80 ezer km-en keresztül, most meg C7 van.
2020. ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

A világ legutolsó dolga lenne az számomra, amit te csinálsz, nevezetesen hogy rámutatok egy túlértékelt sznob autótípusra és mivel a te rossz ízlésed szerint azok menők, ezért abból az egyből választanék.

No jó, én rendes iskolákba jártam, nem autóznék napi 140 km-t, ha eutóznék sem böhöm sznob autóval tenném, és a világ legutolsó autója lenne az audi, amit alapvetően a szobafestő-mázolók és a csőszerelők preferálnak.

Sőt, ha ennnyi pénzt kellene elvernem, húszezer értelmesebb célt találnék helyette.

De tudom, itt elsősorban a te kalibered ad tanácsot a te kaliberednek. Akik szerint ez az élet értelme.

Szóval vedd meg nyugodtan, be fog férni a vödröd és a pemzlid is.

2020. ápr. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ennyi km-re a 3.0 tdi nagyon jó választás lehet.

Mi használtuk 2 évig, és meg voltunk elégedve vele.

Azért adtuk tovább, mert a fiam pont akkor szerzett jogsit és megkapta a régit,

2020. ápr. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A6 C6 sznob túlértékelt autó? El vagy tévedve haver.
2020. ápr. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget! Sokat változtattatok a vélemyényemen. Az 5-ösnek annyit, hogy nem tudom mi köze van az iskolázottságnak az, hogy milyen messze van a munkahelyem :D. Ezen felül, ha olyan jó iskolát végeztél nem lennél olyan paraszt, hogy olyan választ írsz egy kérdéshez aminek semmi köze hozzá. Mindössze olyan autót keresek, amit a mindennapokban tudok használni, kényelmes, csendes és nyugodtan lehet vele pályázni. Engem az érdekelt, hogy a dízel verzióra többet kell e költeni mint a benzinesre, mert ha nem akkor nyilván a dízel éri meg jobban. Egyébként meg nem annyira érdekel, mert ismerem ezt a kategóriát és tudom mivel jár a fenntartása mindössze némi tapasztalatra voltam kíváncsi. Az meg hogy rámutatok egy szerinted "sznob" autóra - gondolom gen. 6 civiced van - sem igaz mert édesapám VAG konszern autószerelő 30 éve így adott, hogy a VW csoporton belüli autót választok. Neki is megvan a saját véleménye, viszont soha nem volt ekkora motoros autója és nem is ingázik ennyit, innentől pedig adott volt ennek a kérdésenk a feltétele számomra.
2020. máj. 1. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!